У Черкасах народився 5-кілограмовий малюк: лікарка пояснила, в чому небезпека народжувати "богатирів"

У Черкасах народився 5-кілограмовий малюк: лікарка пояснила, в чому небезпека народжувати "богатирів"

Ексклюзивно
У Черкасах народився 5-кілограмовий малюк: лікарка пояснила, в чому небезпека народжувати "богатирів"
. Фото: Pixabay

У Черкаському обласному перинатальному центрі у лютому в 2023 році народився п'ятикілограмовий малюк. Новонароджені вагою 5 кілограмів і більше — це рідкість, розповіла у коментарі Суспільному керівниця перинатального центру Черкас Наталія Лакуста.

За словами медикині, п'ятикілограмового хлопчика з мамою вже виписали додому. Утім в перинатальному центрі народжувалися малюки з більшою вагою:

"У нас були діти вагою і 5 200 кілограмів. Жінка, яка народжувала з такою вагою, мала 4 дітей.Усі вони були більше ніж п'ять кілограмів. До п'яти кілограмів — таких жінок багато. Учора (2 березня - ред.), наприклад, народилася дитинка 4,5 кілограми. Більше ніж п'ять — дуже рідко таке буває", — пояснила Наталія Лакуста.

Утім, зауважила медикиня, не завжди добре, коли діти народжуються великовагові. Це може призвести до цукрового діабету та інших ендокринних порушень у дітей. Також це важко для самих мам.

"Мамам говорять: "О, у вас богатир народився". Не завжди добре, коли діти народжуються великовагові. Це може вилитися в проблему цукрового діабету та інших ендокринних порушень у дітей. Таке буває у жінок, які багато ваги набирають за вагітність, бо їдять безмірно. Це неправильно. Треба під час вагітності мати якусь міру в їжі".

Такі вагітності, за словами Наталії Лакусти, часто супроводжуються пізніми гістозами:

"Підіймається тиск у жінки, білок в сечі, виражені набряки. Звичайно, якщо організм був однієї ваги, а потім на 30 кілограмів більше, то виникають проблеми з судинами, з ногами, спиною".

Як наслідок — пологи у таких жінок можуть супроводжуватися ускладненнями як у самих дітей, так і у жінок.

"Це розриви у жінки, плечики дитинки не можуть розвернутися в тазу. А до дозрілості плоду вага не має ніякого відношення", — пояснила керівниця перинатального центру Черкас Наталія Лакуста.

Що відомо

У Черкаському обласному перинатальному центрі протягом лютого народилось 120 малюків. З них — 66 дівчаток, 54 хлопчики та 3 двійні

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок