У Черкасах на Лісовій просіці вирубують дерева. Що кажуть у міськраді

У Черкасах на Лісовій просіці вирубують дерева. Що кажуть у міськраді

У Черкасах на Лісовій просіці вирубують дерева. Що кажуть у міськраді
. Фото Олександра Давиденка

На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубують дерева. Про це з місця події повідомив кореспондент Суспільного Олександр Пожар.

Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.

У Черкасах вирубують дерева. Що кажуть у міськраді
Фото Олександра Давиденка

Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.

"Це згідно з новим Генпланом. А якщо брати попередній, який діяв який із 2011 року, то там була передбачена житлова забудова. Якщо дозволи були отримані ще до затвердження нового Генплану, то вони чинні. Забудовник міг звернутися до суду, щоб відстояти їх".

Перевіряти, де що у місті будується шляхом огляду — це не повноваження департаменту архітектури, додав посадовець:

"Контроль за законністю будівництва здійснює архітектурна інспекція. Вона уповноважена перевіряти будівництво, якщо є, наприклад, звернення громадян".

Відтак, місцеві жителі можуть звертатися до архітектурної інспекції чи екологів, якщо вважають, що відбувається щось незаконне, пояснив Артур Савін.

У Черкасах вирубують дерева. Що кажуть у міськраді
Фото Олександра Давиденка

Спілкуючись із журналістом Суспільного, черкащани розповіли: таким станом справ незадоволені.

"Я вважаю, що це неправильно. На місці цих дерев варто було б посадити нові", — зазначив у коментарі місцевий житель Руслан.

Незадоволена ситуацією і пані Світлана:

"Мені це не подобається, тому що багато дерев вирубали. Можна ж було б хоча б не всі їх прибирати. Там такий лісок класний був. А тепер вирубали — назад не вернеш".

Черкащанин Олексій зазначив: чув, що цю ділянку хочуть забудувати:

"Я негативно до цього ставлюсь. Однак, якщо поглянути на це з іншого боку — якщо вирізають старі дерева, то це добре, вони ж своє віджили. Проте на їхньому місці варто було б посадити нові. Однак коли замість старих дерев нічого не садять, це, звісно, погано. Я чув, що саме цю ділянку лісу вже поділили забудовники. Легально це чи ні — не знаю".

У Черкасах вирубують дерева. Що кажуть у міськраді
Суспільне Черкаси / Олександр Пожар

Суспільне готує інформаційний запит на департамент архітектури та містобудування, аби дізнатися, коли були надані дозволи на забудову та чи зверталося підприємство до суду, аби відстояти це рішення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок