Сміляни просять не переселяти та не закривати бібліотеку-філію №2. За рішенням міської ради книгозбірню мають перенести до сусідньої школи. Про це Суспільному розповіла завідувачка міської централізованої бібліотечної системи Ірина Огус.
Смілянка Тамара Мазурак щомісяця бере в бібліотеці по п'ять-шість книг. Полюбляє читати детективи, мелодрами, розповіла вона. Залежно від настрою. Читання відвертає її від поганих думок, пояснила пані Тамара:
"Я не можу не читати, це для мене, як їсти. Зазвичай перед сном, це обов’язково. Я навіть не беру гаджети, краще візьму книгу".
Пані Марія Скрипник розповіла, що вдосконалює свою українську мову, а література в цьому їй допомагає:
"Нині мені цікаве українське. З 2013 по 2022 роки багато нових книг, і я стараюся їх брати", — прокоментувала пані Марія.
У бібліотеці є понад 20 тисяч книг та дві з половиною тисячі читачів, розповіла керівниця міської централізованої бібліотечної системи Ірина Огус. Та скоро цю книгозбірню-філію №2 можуть переселити зі свого приміщення, повідомила вона:
"На депутатській комісії розглядалося питання про переведення бібліотек в інші приміщення. Бібліотеці філії №2 запропонували перейти в приміщення загальноосвітньої школи №4, яка розташована неподалік. Приміщення тепліше ніж це, але за площею воно трішки менше".
Шкільні кімнати віддадуть для бібліотеки. Буде й окремий вхід. Та залишитися в нинішній будівлі хочуть з декількох причин, пояснила пані Ірина:
"Це приміщення перебуває на балансі відділу культури. А нам пропонують перейти в орендоване приміщення, щороку буде розглядатися та підписуватися договір про оренду, тобто це теж викликає запитання. І це приміщення відремонтоване коштом громади, збиралися, замінені вікна, блок, освітлення, стеля — все коштом користувачів".
Вирішили переселити книгозбірню, аби заощадити на енергоносіях. Це щонайменше 300 тисяч гривень на рік, пояснила начальниця місцевого відділу культури Ірина Бобошко:
"Закриватися, реорганізовуватися, ліквідуватися жодний заклад культури не буде. Те, що ми зараз шукаємо приміщення для декількох бібліотек у місті, робимо з метою раціонального використання комунального майна міста й економного використання коштів на енергоносії. І хочеться, щоб люди все-таки працювали в гарних приміщеннях, гарних умовах".
Пані Людмила Шевченко працює бібліотекарем 35 років. За її словами, звикла і до будівлі, і до своїх постійних читачів:
"Читачка Аня ходила до мене ще тоді, коли навчалася в школі. Тепер вона прийшла взяти книжечки для своєї дитини".
Смілянка Марія Скрипник розповіла: хоче, щоб бібліотека залишилася в нинішньому приміщенні.
За словами смілянки Каріни Тищенко, в їхньому районі потрібен осередок культурного розвитку:
"Тут знаходиться район, який особливо потребує того, аби залишити місце, яке буде осередком розвитку".
До бібліотеки часто ходять діти, залишені напризволяще, які знаходять тут прихисток, пояснила смілянка.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України