Навчання в Польщі: як черкаські медики опанували авіаційну евакуацію

Навчання в Польщі: як черкаські медики опанували авіаційну евакуацію

Навчання в Польщі: як черкаські медики опанували авіаційну евакуацію
. Фото Черкаської екстренки

Четверо черкаських медиків опанували авіаційну евакуацію. Про це розповів директор обласної екстренки Ігор Фесун.

На навчання фельдшери та лікарі швидкої їздили до Варшави. Цей проєкт реалізовують за ініціативи перших леді України та Польщі Олени Зеленської та Агати Корнгаузер-Дуди.

Медики розповіли, що навчання з аероевакуації тривало дев'ять днів. Спочатку опанували віртуальний політ, опісля здіймались у повітря та вчились приземлятись. Також опанували навички тактичної медицини, пригадав лікар Євгеній Тищенко, який вже повернувся до Черкас:

"Для мене, мабуть, найцікавіше було те, що я ніколи не літав. Тобто, потрапити в повітря, побачити гвинтокрил із середини. Ми безпосередньо з бригадами вилітали на виклики".

За його словами, рятувати життя у гвинтокрилі складніше, ніж в автомобілі:

"Відрізняється все тим, що пацієнта до транспортування повітрям потрібно підготувати. В автомобілі все-таки у нас є більша змога навіть на ходу це робити, у вертольоті цього, на жаль, не зробиш, враховуючи маленький простір і безпеку екіпажу та пацієнта. Тож там ми менше мобільні".

Черкаські медики опанували авіаційну евакуацію у Польщі
Фото Черкаської екстренки

Однак — це швидше і не трусить по ямах, зазначив фельдшер Дмитро:

"Класно, у повітрі відчувається все зовсім по-іншому. Тебе не кидає, ям багато немає. Гелікоптер сучасний і летить дуже м’яко".

Загалом аеромедицину опанують восьмеро працівників обласної екстренки, розповів Ігор Фесун. Нині медиків долучатимуть до евакуації із зони бойових дій, а згодом – і до цивільної рятувальної служби:

"Є моменти, коли це набагато швидше зробити гвинтокрилом, а не машиною. Як ми знаємо, найцінніше — це життя, адже кожна хвилина вартує дуже-дуже багато. Тому це цінно, це важливо. Це наступний крок до Європи, коли ми не рахуємо кошти, а рахуємо життя людини".

Черкаські медики опанували авіаційну евакуацію у Польщі
Фото Черкаської екстренки

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок