Подружжя черкасців Олексія Фіалка та Світлани Литвак у період карантину заснували сімейний бізнес із продажу обсмажених кавових зерен. Повернулися до України з Канади, щоб розвивати кавову культуру.
Як пара наважилася відкрити бізнес у період кризи та з яких країн привозять каву до Черкас дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Власниця кавового бізнесу Світлана Литвак розповіла, шо спочатку у Канаді працювала баристою у кафе, потім перейшла на роботу до компанії, яка займалася обсмажкою кави. Цим напоєм зацікавилися після відвідин Всесвітнього чемпіонату баристів у Сієтлі:
“Моя любов до кави ставала глибшою, більшою, сильнішою. Льоша підключився, і з любителів, які на вихідні ідуть в якусь кав’ярню посьорбати каву, ми стали снобами, які вже могли пробувати каву в сліпу, і казати: «мм, та це ж Єфіопія чи там ще щось»” .
Дівчина розповіла, що коли пара вирішила повернутися в Україну, спочатку відвідали країни Латинської Америки, де місцеві фермери вирощують кавові зерна.
Олексій Фіалко пригадує, як вони жили на фермах, щоб простежити весь процес від зеленої зернинки до кавового дерева, до того, як вона потім потрапляє в чашку.
Кожну партію кави подружжя пробує на смак, щоб визначити потрібний рівень обсмажки. Цей процес називають “сьорбанням”.
“Ми кажемо зазвичай: ми не сьорбаємо, ми дегустуємо”, – жартує Олексій.
Світлана розповіла, що бізнес наважилися відкритися у період карантину, щоб зменшити свій стан тривожності та почати знайомити черкащан зі знаннями про каву. Перший тиждень роботи дав зрозуміти парі, що вони почали гуртувати людей навколо кави, і, можливо, дійсно врятували когось від божевілля.
Авторка Ірина Філенко
Читайте також
- Черкаських лікарів за боротьбу із пандемією нагородили “Знаком народної пошани”
- Нагородили черкаських рятувальників, які гасили пожежі в Чорнобильській зоні
- "Відкрийте садочки": батьки із дітьми влаштували пікет під стінами міської ради у Черкасах
- Ліси на Черкащині всихають через зміну клімату
- Що робити під час грози? Поради від рятувальників