У Черкасах буде доступний бета-тест реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія"

У Черкасах буде доступний бета-тест реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія"

Бета-тест реєстрації на обмін п'яти ламп розжарювання на п'ять нових енергоощадних ламп стартує 16 січня. Черкаси є серед міст, де він буде доступний. Про це йдеться на порталі державних послуг "Дія".

У застосунку "Дія" діє запис на бета-тест реєстрації послуги "Обмін лампочок". Українці мають змогу подати заявку на безоплатний обмін старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи, повідомили в пресслужбі "Дії".

Долучитися до бета-тесту послуги можна за покликанням.

"Бета-тест послуги стартує 16 січня. На етапі тестування послуга буде доступна у Вінниці, Черкасах, Одесі та Львові", — йдеться на порталі державних послуг "Дія".

Обміняти лампи розжарювання на світлодіодні можна буде у відділеннях "Укрпошти" з кінця січня, повідомив очільник Черкаської дирекції "Укрпошти" Олександр Марченко.

"Бета-тест — це «Дія». Ми очікуємо на старт обміну в нас після 25 січня. Після оголошення старту перша хвиля обміну буде в усіх відділеннях міста Черкаси, потім буде масштабування на райони", — пояснив Олександр Марченко.

За його словами, обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи буде проходити у відділеннях "Укрпошти" поетапно в усіх регіонах. Перша партія з 15 мільйонів ламп надходитиме поступово впродовж декількох тижнів. Першочергово через найбільший ефект економії будуть забезпечуватися обласні центри й великі міста. До кінця лютого 2023 року лампи мають надійти й до найменших сіл.

Що відомо

  • Уряд України затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки Євросоюзу. Про це йдеться в постанові "Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням", яку прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.
  • Згідно з постановою, українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС.
  • Програма розпочнеться в кінці січня, масовому запуску буде передувати бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку "Дія". Після його завершення проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.
  • Проєкт реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та "Укрпоштою" за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
  • Відтоді, як Росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання.

Про це повідомили в пресслужбі національного оператора поштового зв’язку України "Укрпошта".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок