Створили будинок сімейного типу: на Черкащині родина прихистила двох дітей під час війни

Створили будинок сімейного типу: на Черкащині родина прихистила двох дітей під час війни

Створили будинок сімейного типу: на Черкащині родина прихистила двох дітей під час війни
. Суспільне Черкаси

24 лютого, коли Україна прокидалася від вибухів, родина Валентини та Михайла Гандзюкевичів забрала з притулку 12-річну Каріну, у листопаді родина поповнилася дворічним Дмитриком. Мова про будинок сімейного типу, що в Богодухівці на Золотоніщині.

З початку повномасштабного вторгнення, виховуючи трьох названих дітей та власного сина, вони прихистили ще двох дітей.

Вчиться вимовляти свої перші слова та любить бавитися з домашньою улюбленицею Тіффані. Коли від Служби у справах дітей дізналися про дворічного Дмитрика, не змогли лишитися осторонь, пригадала пані Валентина:

"Для мене це було нереальне щастя, що я зможу відчути ще цю радість материнства, коли ніжки маленькі, п’яточки і вушка. Ми з дітьми обговорили і всі були захоплені. Приблизно через місяць, 30 листопада, Дмитрик був з нами".

Під час війни прихистили двох дітей
Суспільне Черкаси

Попри складну ситуацію в країні розуміли, що хлопчик потребує їхньої любові:

"Чому діти мають чекати закінчення війни, щоб отримати родину".

Дмитрик став другою дитиною, яка з’явилася в цьому будинку із початку повномасштабного вторгнення. 24 лютого під звуки повітряної тривоги родина Гандзюкевичів вирушила забирати з притулку Каріну:

"Нам пропонували: можливо ви не візьмете? Тому що ми не знаємо, що буде далі. Чи буде взагалі в державі фінансування, а ми сказали ні: дитина нас чекає, вона вже наша".

Так цьогоріч подружжя оформило "будинок сімейного типу". До цього вони вже були названими батьками:

"Два роки тому ми звернулися до Служби у справах дітей. Ми хочемо, щоб у нас була дівчинка. Нам сказали, яку процедуру потрібно пройти. Ми пройшли і почали дивитися анкети дітей-сиріт. Побачили Анжеліку. У неї було два братики, я чоловіку повідомила і він сказав, що їдемо за ними".

Зібрати необхідні документи нині, як і до 24 лютого, було не складно, пояснила пані Валентина:

"Що стосується з податковою, то зараз документи можна взяти в електронному кабінеті за допомогою електронного ключа. Якщо не виходить, то не соромитися, питати, зараз в принципі всі дуже допомагають. Ми всі довідки зібрали у короткий термін, тому що їх можна отримати в електронному вигляді, навіть довідку про відсутність судимості".

Тепер у родині на вихованні п’ятеро діток. Тут разом вчать уроки та роблять мамі макіяж. Гуртом і готують: поки Дмитрик куштує родзинки, дівчатка допомагають у приготуванні смаколиків.

"Ми часто печемо рулети, печиво робимо. Я дуже люблю прибирати, допомагати", — розповіла донька Анжеліка.

"У нас завжди спільні вечері. Коли в мами консультація або ще є якась робота, то ми можемо самі поїсти. А так то в нас завжди сімейні вечері відбуваються разом", — прокоментувала донька Каріна.

Під час війни прихистили двох дітей
Суспільне Черкаси

Тим, хто хоче брати на виховання дітей, має не бракувати сміливості, зазначив пан Михайло:

"Не варто будувати ілюзій, що діти будуть відповідати тим очікуванням, які ми маємо. Завжди буде те, до чого ми не готові. Це інколи буває складно. Кожна людина різна, у дітей є своя історія за плечима".

Цього року на новорічні свята мають спільну родинну мрію: придбати автомобіль, у якому вміститься щонайменше вісім людей, аби якнайшвидше відвідати своїх рідних у Тернополі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок