500 гектарів соснового лісу Трушівського лісництва обробили від шкідників. Про це розповів Суспільному головний лісничий Чигиринського лісгоспу Сергій Перов.

Дерева пошкодив сосновий шовкопряд. Його виявили після обстеження лісових масивів. Для обробки використали 145 літрів хімічного препарату, зазначив Сергій Перов:
"Це дуже небезпечний шкідник він вражає ослаблені насадження, з’їдає хвою, а потім переходить на бруньку, після цього насадження можуть всохнути і ліс може пропасти. Із даного осередку 1 300 гектарів, ми можемо обробити тільки 500 гектарів, але цей обробіток не полегшить загрозливу ситуацію, адже сосновий шовкопряд має дві генерації і якщо його не обробити повністю то він протягом свого росту відновиться восени і його кількість врази збільшиться".

Обробити у Чигиринському лісгоспі від шкідників необхідно 1 300 гектарів сосен, зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового господарства Олександр Дзюбенко. Проте дозвіл Держпродспоживслужба дала тільки на 500. Начальник управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Володимир Папач розповів чому:
"Одна із вимог цієї обробки – це дотримання санітарно-захисної зони, що складає одну тисячу метрів, до населених пунктів, до джерел господарського, питного водопостачання, до рибогосподарських водойм, до оздоровчих пунктів, тощо. У даному випадку у цю тисячаметрову зону попадали населенні пункти".

Начальник черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко зазначив, що захисна зона посаджень має бути до одного кілометра.
"Там села знаходяться у притул, деякі будівлі знаходяться у самому лісі, це недобре, бо насадження, що ми не обробимо можуть загинути. Або шкідник може пройти на більш великі території і можемо отримати у наступному році "зелену пожежу" , – розповів Олександр Дзюбенко.
Що відомо
- У річці Суха Згар, що на Черкащині, вода не відповідає санітариним нормам
- У багатоповерхівці в Черкасах майже тиждень немає газу
- Два тижні без газу два будинки у Черкасах
- По 100 тисяч: п'ять нових зупинок мають з’явитися у Черкасах
- Традиція чистоти – подружня пара черкасців збирає сміття під час відпочинку в лісі
- Шукає кращу роботу. Кранівниця Галина Шевченко.