Прихисток під час блекауту: в одній зі шкіл на Черкащині облаштували пункт незламності

Прихисток під час блекауту: в одній зі шкіл на Черкащині облаштували пункт незламності

Прихисток під час блекауту: в одній зі шкіл на Черкащині облаштували пункт незламності
. Суспільне: Черкаси

Зігрітися, поїсти та отримати медичну допомогу у разі блекауту зможуть жителі Малої Яблунівки у Смілянському навчально-виховному комплексі №15.

Тут облаштували пункт незламності на 40 осіб, втім, в разі потреби, він може вмістити значно більшу кількість людей, розповіла Суспільному директорка закладу Вікторія Шевченко.

До пункту незламності в приміщенні школи веде окремий вхід, аби дорослі не потрапляли на територію, де відбувається навчання, пояснила директорка Вікторія Шевченко. Нині пункт пустий. Людей прийматиме у разі довготривалої відсутності електроенергії.

"Якщо буде блекаут, довгий час або певний час не буде світла, тепла, люди почнуть мерзнути вони зможуть звернутися до нас на пункт обігріву".

Прихисток під час блекауту
Суспільне: Черкаси
Для тих, хто зустрічатиме свято в окопах: у Черкасах випікають смаколики для захисників

Тут встановили розкладні ліжка, на яких складені ковдри та білизна. В одній із кімнат облаштували медичний пункт.

"У кімнаті для персоналу знаходиться куточок, де люди можуть отримати першу необхідну допомогу. Зміряти температуру, тиск і відповідно набори медичних препаратів, які можуть використати".

Є також і додаткові ковдри, дитячий одяг та підгузки, розповіла заступниця директорки закладу Тамара Нестропа:

"Також є речі, які необхідні дітям. Зусиллями міської влади нам передали речі через, напевно, гуманітарні фонди набори для дітей : речі, сухі сніданки, запасні ковдри, які ми поки не використовуємо".

Прихисток під час блекауту
Суспільне: Черкаси

Колеги освітян також долучились до укомплектування цього пункту.

"Певний набір продуктів, які зібрали і наші працівники і працівниками сусіднього садочку, який знаходиться по сусідству", додала заступниця директорки закладу Тамара Нестропа.

При відсутності електропостачання під питанням буде і наявність води, додала Вікторія Шевченко. Тому в пункті є бочка з питною водою, додатково ще одну, на 300 літрів, встановили в туалеті:

"ми її тут встановили, закріпили й наповнили, поки є вода. Щоб мати можливість потім користуватися для різних потреб".

У Черкасах у "Пункті незламності" бабуся відзначила День народження
Прихисток під час блекауту
Суспільне: Черкаси

Обігріватимуть пункт за допомогою двох теплових гармат.

"У нас в наявності є дві теплові гармати, які приводяться у дію, за допомогою подовжувачів. Працюють від генератора. Його завезли й апробували, тобто це значить, що туди вже залите масло, залите паливо. Відповідно, при роботі виробляються пари, тому сюди він не заноситься. Для генератора є окрема кімната і при першій необхідності він виноситься на вулицю, під вікна, кидаються переноски через пророблені спеціальні отвори у вікнах, все це апробовано".

Пункт облаштували для перебування 40 осіб, але при потребі він може вмістити значно більшу кількість людей, додала пані Вікторія.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок