"Нескорений Херсон": у Черкасах презентували виставку світлин

"Нескорений Херсон": у Черкасах презентували виставку світлин

"Нескорений Херсон": у Черкасах презентували виставку світлин
. Суспільне Черкаси

Фотовиставку "Нескорений Херсон" презентували у Черкасах. Це – розповідь у фото про спротив херсонців російській окупації від мітингів до підпілля.

Автор світлин, фотокореспондент Олександр Корняков, фільмував усе протягом пів року, доки не був вимушений переховуватися та виїхати.

Як пояснив Олександр через свої світлини, хотів передати події в окупованому Херсоні, щоб їх побачив увесь світ. Їх вже публікували в іноземних інформаційних агенціях та презентували у восьми містах України.

"Відкрито я знімав лише під час мітингів, коли це ще якось можна було робити. У місті я не наважувався, тому що навіть на вулицях людей зупиняли, перевіряли телефони. Якщо щось бачили, що не подобається, то забирали на допити, катували. Тому відкрито я знімав лише 25-26 днів. Надалі я знімав телефоном приховано, непомітно для всіх", — розповів пан Олександр.

"Нескорений Херсон"
Олександр Корняков. Суспільне Черкаси

Співорганізаторка Людмила Проценко пояснила, як облаштовували виставку:

"Ми обирали, а в який спосіб нам розвісити. Хотіли якусь хронологію, бо там є фотографії, які передають емоції, почуття людей, а є от такі, як карта України в крові, оскільки не хотіли чіпляти її поруч з фотографіями людей".

"Нескорений Херсон"
Фото Олександра Корнякова. Суспільне Черкаси

Відвідувачі поділились враженнями:

"Важке враження. Тут одразу переносишся думками, проєктуєш на те, як би це могло відбуватися у моєму рідному місті, яке також чекає на деокупацію", — прокоментувала переселенка з Маріуполя Людмила Чичера.

"Нескорений Херсон"
Фото Олександра Корнякова. Суспільне Черкаси

"Це все шокує, не дай Боже, щоб тут відбувалися такі події. Дякуючи нашим солдатам, воно сюди не дійде, а так, це все шокує, що можна сказати", — розповів Віталій Крупка.

У Черкасах побачити світлини можна протягом тижня у хабі переселенців "Всі свої".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок