Мріють, щоб новонароджених було більше — Черкаський обласний перинатальний центр не навантажений, розповіла Суспільному очільниця медичного закладу Наталія Лакуста.
З її слів, для безпечної появи на світ дітей нині мають усе необхідне: сучасне обладнання, пологовий зал у бомбосховищі та генератори на випадок вимкнення світла.
Черкащанка Катерина Джугля не вірить, що стала мамою. Нещодавно вона народила дівчинку Соломійку:
"Про вагітність дізналися на початку березня. Був шок, тому що така ситуація. Але все склалося якнайкраще, оскільки в такий час дітки – це найбільше щастя".
Де саме має з’явитися на світ їхня донечка, міркували довго, зазначила Катя. Проте все ж вирішили народжувати в обласному центрі:
"Спочатку було трішки лячно, але згодом, як всі звикли до війни, вже нічого не боялися. Головне – щоб наша красунька була з нами".
За словами керівниці перинатального центру Наталії Лакусти, народжують нині менше, бо велика кількість вагітних виїхала за кордон:
"Вагітні виїжджають за кордон, народжують і залишаються там. Протягом минулого року було 1 560 пологів, на сьогодні 1 300. Утім народилося діток майже 1 400, тому що двієнь дуже багато зараз", — додала Наталія Лакуста.
Нині у перинатальному центрі є потужне обладнання, тому тут можна безпечно народжувати, прокоментувала завідувачка відділення Богдана Романівна:
"Маємо дихальну апаратуру без якої, на жаль, на сьогодні передчасно народжена дитина не зможе адаптуватися. Маємо інфузійні шприцові помпи, які в цілодобовому режимі забезпечують дітей усіма необхідними і поживними, і лікувальними лікарськими заходами".
Для безпеки пацієнток також мають усе необхідне: у сховищі облаштували пологовий зал та кімнати для породіль, розповіла керівниця медичного закладу:
"Жінки можуть прилягти, можуть погодувати своїх діток, перебувають в таких умовах, де можуть надавати допомогу і жінкам, і дітям, де вони можуть відпочити під час повітряної тривоги".
За словами керівника Черкаської обласної лікарні Віталія Шили, готові також до того, що пологи прийматимуть в екстремальних умовах:
"У нас є генератори, запас питної та технічної води, харчів на шість-сім днів. Одної заправки дизельного генератора на повну потужність вистачає на вісім годин, але у нас є договір із заправками, де ми можемо купувати пальне і звісно поповнювати його".
Тож нині запрошують народжувати, зазначила Наталія Лакуста.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Здорожчання не прогнозують: які ціни на овочі на Черкащині
- Захворюваність на грип: у трьох громадах Черкащини підвищений епідпоріг
- Від ускладнень COVID-19 померли п'ятеро черкащан