Понад тонну динь та кавунів не допустили до продажу на ринках Черкащини

Понад тонну динь та кавунів не допустили до продажу на ринках Черкащини

Із 8 липня у Черкасах стартував сезон торгівлі баштанними. Понад тонну динь та кавунів не допустили до продажу на ринках Черкащини. Про це повідомили у Головному управління Держпродспоживслужби в області.

Через перевищення вмісту нітратів на ринки області не допустили 1 тонну 5 кілограмів кавунів та динь, зазначив начальник відділу безпечності харчових продуктів Сергій Гончаров.

"Кожну партію баштанних, яка заїжджає на офіційні ринки, досліджують державні лабораторії. Задля дослідження спеціалісти відбирають зразки продукції. Ці зразки посвідчують стан усієї партії", – пояснив він.

За цьогорічний сезон спеціалісти лабораторій дослідили 316 зразків кавунів на вміст нітратів. Перевищення допустимої норми виявили у семи зразках. У результаті 520 кілограмів кавунів не допустили до реалізації на ринках області.

Такі ж дослідження проведено і щодо 121 зразка динь. Дев'ять із них мали перевищення гранично допустимої концентрації нітратів. Таким чином на прилавки ринків області не потрапило 485 кілограмів динь.

Держпродспоживслужба радить черкащанам купувати баштанні тільки на офіційних ринках, у магазинах чи супермаркетах, де вся продукція має проходити належну перевірку.

Що відомо

  • Згідно з рішенням міськвиконкому, кавунами і динями на ринках та ярмарках у Черкасах торгують із 8 липня до 10 жовтня.
  • За словами директора комунального підприємства "Черкаські ринки" Тараса Кібала, по місту організували 27 локацій для торгівлі баштанними.
  • Торговельні точки працюють із 8:00 до 20:00 щодня.
  • На кожному офіційному ринку Черкас розміщена лабораторія, спеціалісти якої здійснюють аналізи баштанних. Під час дослідження відбирають кілька зразків, потому їх готують для перевірки. Ці зразки посвідчують стан усієї партії, пояснив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Юрій Квас.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок