Арттерапія під час війни: у черкаському університеті вчилися долати стрес

Арттерапія під час війни: у черкаському університеті вчилися долати стрес

Арттерапія під час війни: у черкаському університеті вчилися долати стрес
. Суспільне Черкаси

У Черкасах організували дводенний тренінг для студентів Черкаського державного технологічного університету. "Ми – незламні! Арттерапевтичні засоби відновлення під час війни" – це можливість на певний час зануритися у щось приємне, розповіла Суспільному тренерка, викладачка кафедри філософських і політичних наук закладу Ольга Рилова.

Тренінг організувала кафедра філософських та політичних наук, яка другий рік поспіль бере участь у міжнародному проєкті "Мир у цифровий час".

"Минулого року наші заняття були присвячені молодіжному лідерству. Цьогоріч дещо змінили напрям: розпочалося повномасштабне вторгнення країни-агресорки на нашу територію, люди перебувають у стані хронічного стресу і їм треба чимось відволікатися. Це можливість якось відійти від того негативу, який нас сьогодні оточує, і хоч на пів години, годину зануритися у щось приємне, у якісь позитивні справи", – пояснила Ольга Рилова.

Арттерапевтичне відновлення під час війни
Суспільне Черкаси

Учасники занять опановують техніку оригамі. Також серед методів – ізотерапія, казкотерапія тощо. Вони теж є арттерапевтичними засобами відновлення, пояснила тренерка.

Арттерапевтичне відновлення під час війни
Суспільне Черкаси

За словами тренерки Олени Астапової-Вязьміної, заняття, де студенти опановують техніку оригамі, спрямовані на те, аби навчити долати стрес. Вироби виконують у двох варіантах: з цільного листка паперу та з частин, складених між собою.

"Арттерапія присвячена відновленню під час війни. Нині складно знайти людину, яка від неї не постраждала. Оригамі дозволяє максимально відволіктися, як і будь-який артпроєкт. Людина перемикає увагу, включає просторове мислення, бо складання з паперу це доволі непросто", – розповіла пані Олена.

Арттерапевтичне відновлення під час війни
Суспільне Черкаси

Разом зі студентами на заняттях вона робить фігуру-антистрес. Вперше пробувала це зробити першокурсниця Діана Василенко.

"Це неймовірно круто, насичує, розслабляє і з’являється інтерес до навчання", – розповіла дівчина.

Із цікавості реєструвався на тренінг Микола Стельмашенко.

"Вся група йшла на заняття і я за компанію. Я думаю, в нинішні часи потрібно знати, як себе заспокоювати. Це допомагає", – зазначив він.

У техніці оригамі хлопець працював уперше, однак, розповів, усе вийшло і заняття сподобалося.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок