Із соняхами й калиною: у черкаському колегіумі розмалювали укриття

Із соняхами й калиною: у черкаському колегіумі розмалювали укриття

Із соняхами й калиною: у черкаському колегіумі розмалювали укриття
. Суспільне Черкаси

Студентки Черкаського художньо-технічного коледжу розписують стіни укриття черкаського колегіуму. У цьому сховищі під час повітряних тривог навчаються учні початкової школи, розповіла Суспільному директорка закладу Інна Косенкова.

Замість побіленої цегли діти тепер бачать зображення українського села: з деревами, хатиною та квітами.

Зі слів директорки, спочатку за пензлі взялися учні з батьками, далі вирішили залучити майбутніх художниць та реставраторок – студенток Черкаського художньо-технічного коледжу.

укриття
Суспільне Черкаси

Така практика стала для них нагодою вдосконалити свої мистецькі навички, розповіла завідувачка відділення архітектури й мистецтва Ірина Бондар.

"До нас звернулися напередодні Дня Незалежності із проханням завершити розпис укриття. Ми подумали, що це був би цікавий досвід співпраці для наших студентів. Ми пов’язали кілька елементів однією темою, хотіли додати ігровий момент, хотіли наповнити це приміщення життям, радістю, щоб колись це залишилось як пам’ять", – розповіла вона.

Працюють над розписом студентки-третьокурсниці.

укриття
Суспільне Черкаси

"Водоемульсійка буде довше триматися на стіні, навіть якщо розмальовувати стіну, яка надворі. Її дощ не змиє та і в цілому вона протримається довше", – пояснила художниця Каріна Цьопа.

Їм покидали варіанти, що можна було б зробити на цій стіні, а який обрати вирішували вже на місці з викладачем, додала студентка.

Координує роботу своїх підопічних викладачка спеціальних дисциплін Віолетта Сільверстова:

"Я кажу їм, щоб відходили час від часу і дивилися на свою роботу, щоб бачили загалом цілу стіну. Тобто не окремі компоненти, а цілісну композицію. Щоб все було гармонійно", – пояснила вона.

укриття
Суспільне Черкаси

Студентка-художниця Тетяна Зіновська створювала квіткову композицію:

"Там була біла стіна і я захотіла намалювати соняхи, у нас в Україні гарні поля з соняхами. А ще додала червону калину. Вийшло, на мою думку, патріотично".

укриття
Суспільне Черкаси

Цю кімнату батьки школярів почали розписувати влітку, розповіла вчителька початкових класів Анастасія Дяченко. Малюнки на стінах, з її слів, стали елементами наочності в освітньому процесі:

"Бажано, щоб вони сюди не потрапляли, щоб не було повітряних тривог. Але коли вони вже тут, то вони ці малюнки розглядають і це також допомагає. Ми з ними обговорюємо, наприклад, дерево: описуємо кольори, створюємо якісь речення, історію вигадуємо. І це їх відволікає".

укриття
Суспільне Черкаси

Під час повітряної тривоги у сховище спускаються 250 учнів перших, других та п’ятих класів, які навчаються в колегіумі у звичному режимі — за партами, розповіла директорка закладу Інна Косенкова. Загалом, з її слів, укриття вміщує пів тисячі людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок