Вакцинація проти COVID-19 у Черкасах: які вакцини є у наявності

Вакцинація проти COVID-19 у Черкасах: які вакцини є у наявності

Вакцинація проти COVID-19 у Черкасах: які вакцини є у наявності
. Суспільне Черкаси

Американський Johnson and Johnson та китайський CoronaVac. Саме такі вакцини проти коронавірусу нині наявні у Черкасах. На поставки інших препаратів ще очікують, розповів Суспільному керівник міських пунктів вакцинації Владислав Свириденко.

Усім, хто хоче зробити бустерну дозу, радять не зволікати.

Анатолій Володимирович прийшов на бустерну, третю дозу. Торік чоловік перехворів на коронавірус і завдяки щепленню – у легкій формі:

"Дня чотири я пролежав у лікарні. Була температура не дуже висока".

Пані Валентина теж імунізується втретє. Якщо раніше препаратом AstraZeneca, то тепер Johnson and Johnson. Робить це із декількох причин:

"У мене термін спливає від попереднього щеплення і я маю їхати за кордон, тому хотілося зробити бустерну, щоб менше було ризику".

Чи багато охочих вакцинуватися від ковіду
Суспільне Черкаси

У пункті вакцинації міської консультативно-діагностичної поліклініки щодня в середньому 15 охочих вакцинуватися, розповів лікар Євген Іванченко:

"Із кожним днем збільшується кількість відвідувачів. Раніше було набагато більше пацієнтів. Якщо щепились Pfizer чи Moderna – то щепитись можна вакциною Johnson and Johnson. Якщо було щеплення вакциною CoronaVac, то можна щепитись CoronaVac".

На щеплення до Другої міської поліклініки зазвичай приходить 30-40 людей щодня. За словами медсестри Світлани Марущак, активність низька, бо мають лише одну вакцину:

"Активність збільшилася на осінь. Літом було менше охочих щепитись. Зараз дуже активні люди стали. У нас був CoronaVac, але наразі його зараз немає".

Чи багато охочих вакцинуватися від ковіду
Суспільне Черкаси

Черкащанин Андрій щеплення поки не робить, чекає на Pfizer:

"Дві попередні вакцинації я робив вакциною Pfizer. Тож тепер я не знаю, що робити. Краще, мабуть, дочекаюсь Pfizer".

Препаратів Pfizer, AstraZeneca та Moderna зараз у місті взагалі немає, розповів керівник черкаських пунктів вакцинації Владислав Свириденко:

"Вакцини Pfizer зараз в Україні немає. Ведуться перемовини, може якась країна нам його поставить. Якщо поставить, тоді привезуть. Ходити, вишукувати, обдзвонювати по області вакцину Pfizer просто немає сенсу. Вакцини Moderna було небагато теж".

Водночас у різних закладах можна знайти CoronaVac та Johnson and Johnson, які підходять для бустерної дози, зауважив посадовець:

"Штам коронавірусу Омікрон наступає. Рекомендовано все-таки тим, хто пропустив щеплення, робити зараз бустерну дозу. Зараз і Міністерство охорони здоров’я радить робити четверту вакцинацію".

Чи багато охочих вакцинуватися від ковіду
Суспільне Черкаси

За словами заступниці керівника обласного департаменту охорони здоров'я Тетяни Бондар, поки що невідомо, коли до регіону надійдуть всі види вакцин.

Що відомо

  • Із 28 січня Черкаська область перейшла до "помаранчевої" зони карантину. Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Тетяна Бондар.
  • У Черкаській області працює вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок