"Для них зима буде теплою": голова ОВА про опалення в соцзакладах на Черкащині

"Для них зима буде теплою": голова ОВА про опалення в соцзакладах на Черкащині

"Для них зима буде теплою": голова ОВА про опалення в соцзакладах на Черкащині
. Суспільне Черкаси

Дитячі будинки, інтернати та геріатричні пансіонати – всі 14 закладів соціальної сфери Черкащини повністю готові до зими. Про це Суспільному повідомив голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

За його словами, дванадцять із чотирнадцяти закладів соціальної сфери мають автономне опалення і на 100% забезпечені твердим паливом та на 80% — дровами, ще два заклади отримують тепло від централізованого постачальника.

Котельню на твердому паливі в Смілянському будинку-інтернаті облаштували сім років тому. До того часу опалення працювало на газу, розповіла машиністка-кочегарка Людмила Білан. Нині працює котел для нагрівання води в бойлері, розрахованому на тисячу літрів, пояснила вона. Тепловий котел вимкнений.

"В зимовий період ми вмикаємо котел, що працює на опалення. І він працює в нас до весни, а гаряча вода подається в нас з восьмої години ранку й до восьмої години вечора", — розповіла пані Людмила.

Заклади соціальної сфери Черкащини до зими готові
Машиністка-кочегарка Смілянського дитячого будинку-інтернату Людмила Білан. Суспільне Черкаси

Роботи цих котлів достатньо, аби обігріти три з половиною тисячі квадратних метри площі дитячого будинку та забезпечити гарячою водою його 187 вихованців, пояснив директор Смілянського дитячого будинку-інтернату Анатолій Богдан.

"На початку березня прийняли переселенців із Дружківського дитячого будинку-інтернату Донецької області. 18 людей нині проживає, всі вони четвертого профілю, тобто з ДЦП, практично не ходять", — розповів пан Анатолій.

Заклади соціальної сфери Черкащини до зими готові
Суспільне Черкаси

За його словами, такі малорухливі вихованці потребують тепла більше ніж фізично здорові люди. Відтак, зменшення температури повітря в кімнатах закладу нижче 21 градуса не допускають:

"У нас в кімнатах постійно температура 21-22 градуси, нижче температури в нас ще не було, попри те, яка температура надворі: чи вона мінус 20, чи вона мінус 5", — розповів Анатолій Богдан.

Заклади соціальної сфери Черкащини до зими готові
Суспільне Черкаси

У системі соцзахисту області 14 інтернатів, шість із них мають автономне твердопаливне опалення, шість – газове, повідомив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

"Серед тих, хто має газове опалення, ми плануємо до кінця року на чотирьох із них відмовитися від цього газу, оскільки це критично небезпечно з погляду того, буде він чи не буде. Ми плануємо до початку опалювального сезону встановити там теж твердопаливні котли", – прокоментував керівник ОВА Ігор Табурець.

Ще два заклади – Черкаський та Звенигородський – забезпечуються теплом від централізованого постачальника, розповів директор департаменту соціального захисту населення області Руслан Чикало.

"І тоді в нас залишається ще два будинки-інтернати, в одному – 60 мешканців, в другому – 120, які будуть залишатися на опаленні на газу. Тобто в разі якихось незвичайних ситуацій, якщо раптом не буде газу, ми зможемо їх розмістити в цих закладах, які є", – пояснив Руслан Чикало.

Заклади соціальної сфери Черкащини до зими готові
Директор департаменту соціального захисту населення області Руслан Чикало, директор Смілянського дитячого будинку-інтернату Анатолій Богдан, начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Суспільне Черкаси

До забезпечення закладів соціальної сфери твердим паливом та дровами доєднуються і представники громад, в яких вони розташовані, повідомив Ігор Табурець.

"Дуже багато таких закладів знаходиться під увагою самих громад, багато волонтерських організацій та бізнесових кіл беруть участь в підготовці та підтримці таких закладів", – пояснив керівник ОВА.

За його словами, відтак дві з половиною тисячі вихованців цих закладів зустрінуть зиму в теплі та з гарячою водою.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок