Матеріали закінчуються, а потреби ростуть: як черкаські волонтерки шиють ковдри для бійців та переселенців

Матеріали закінчуються, а потреби ростуть: як черкаські волонтерки шиють ковдри для бійців та переселенців

Матеріали закінчуються, а потреби ростуть: як черкаські волонтерки шиють ковдри для бійців та переселенців
. Суспільне: Черкаси

Більше тисячі ковдр та подушок пошили волонтери комітету самоорганізації населення "Дніпровський" за період повномасштабного вторгнення. Як розповіла його керівниця Любов Здоровенко, нині тканина і синтепон закінчуються, а потреби не зменшуються.

Волонтерка Галина Курч розповіла, що нині матеріалу катастрофічно бракує:

"Тканини обмаль, то я, щоб мала велике вирізати, з кусочків ліпимо, але це час, це нитки, бо зшивати треба більше у рази з клаптів. Це все час. Тому дуже потрібна тканина. Наприклад, меблева тканина підійде, або інша не дуже товста".

Шиють постіль
Суспільне: Черкаси

Пошиті заготовки принесла Ольга Дернова — працювала над ними вдома.

"На синтепон зверху накладається тканина і зшивається. Ось я вдома пошила і принесла 5 штук. Тут же дуже важкої роботи немає, по розміру два на півтора, та й тканина така. Ну зшивала, де кусочки якісь, ну щоб той розмір зробити".

Всередину ковдри вкладають синтепон. Його також зшивають по шматочках, розповіла Лідія Кадуха:

"Оце синтепон, який товстіший, щоб він був трішки. Тому, що на ковдри потрібно пухкіший брати, щоб вони були теплішими. Ну і ми їх підбираємо, зі шматочків складаємо, щоб було більш-менш нормально.

У Черкасах шиють ковдри та подушки на передову
Суспільне: Черкаси

Такою злагодженою компанією вже виготовили більше тисячі ковдр, пояснила Ольга Захаржевська:

"І воїнам потрібно утеплитися трішки, укритися чим-небудь, щоб тепло було. І переселенцям потрібно, щоб укритися. То потреба зараз є. Особливо цей тиждень посилено беруть".

В іншій кімнаті шиє наволочки Катерина Чорногал. Робота не складна, але важлива.

"Я все що дають шию. Щоб було мирне небо. Більше я нічого не хочу. Мирне небо і все. А дивитися, як гинуть люди — я не можу на це дивитися. Тут я відволікаюсь".

У Черкасах шиють ковдри для захисників
Суспільне: Черкаси

Подушок виготовляють до пів сотні щодня, розповіла волонтерка Валентина Антонівна.

"Нам заготовки роблять – наволочки. Беремо синтепон, підпушуємо, накладаємо його в подушку. Після того, як ми заложили, в нас оце дірочка і ми зашиваємо. А це ще наплічники такі теж набиваємо".

Ковдрою пошитою волонтерками тепер користується і переселенка з Краматорська Алла Єфремова. Здивована таким умінням черкащанок виконувати будь-яке їхнє прохання.

"Я прислухаюся, вони всім стараються допомогти, комусь щось підстрочити, підлатати. Дуже доброзичливі, добре до людей ставляться, приділяють увагу, пропонують і посуд, і ковдри".

У Черкасах в КСН шиють ковдри
Суспільне: Черкаси

Продовжують у комітеті плести сітки. Тому і для них потрібна тканина, аби забезпечувати потреби військових.

"Ми вже отакі маленькі, тонесенькі зв’язуємо, щоб можна було в'язати. Дуже важко в'язати, тому що вузли-вузли-вузли, і протягувати дуже важко. Але вже працюємо, тому що знаємо, що треба. Якось душа болить за наших хлопців, стараємося допомогти", –пояснила волонтерка Ангеліна Танюк.

Роботи додалося, розповіла голова комітету "Дніпровський" Любов Здоровенко. А потреби постійно оновлюються:

"У нас дуже багато переселенців, вони йдуть до нас по постіль, ковдри і подушки. Також вони дуже просять каструлі, сковорідки і я звертаюся до наших небайдужих мешканців, які в кого можливо щось є, нехай передивляться і якщо є можливість принесуть".

За словами пані Любові, потреба така зросла нині, тому що напередодні навчального року виселяють переселенців з гуртожитків та освітніх закладів. Люди шукають квартири масово і потреби в них дуже великі.

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок