Посилили військово-патріотичну складову – черкаські школярі вчитимуться за новою програмою

Посилили військово-патріотичну складову – черкаські школярі вчитимуться за новою програмою

Навчальний рік для черкаських школярів розпочнеться зі змінами. Перегляд та оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти – це відповідь на виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, зазначили у Департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

"У новому навчальному році в жодній з черкаських шкіл не передбачено навчання учнів російською мовою, а також вивчення російської мови як предмета чи факультативно. Окрім цього, певні зміни відбудуться у викладанні багатьох шкільних предметів", — пояснила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Так, у навчальні програми предметів "Історія України", "Всесвітня історія" для 6-11 класів та інтегрованого курсу "Історія: Україна і світ" (10 клас) внесли зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань. Запропоновані доповнення мають на меті увиразнити наскрізні лінії з минулого, що дають змогу пояснити сучасні події. Наприклад, пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу. Оновлено перелік термінів/понять, як-от: "русскій мір", "рашизм", уточнено контекст застосування поняття "колабораціонізм".

У змісті навчальної програми предмета "Захист України" посилили військово-патріотичну складову, переглянули та доповнили теми розділів із вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту. У програмі предмета "Основи здоров’я" додали питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу.

Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширили вивченням питань, пов’язаних з правами людини та російсько-українською війною та доповнили інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

Також у департаменті пояснили, що згідно з оновленою програмою предмета "Зарубіжна література" замість російських вивчатиметься творчість таких письменників, як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо. У програму замість творів російських поетів включили шедеври світової лірики (П’єр Ронсар, Р. Бернс, Й.В.Ґете, Г. Гейне, Адам Міцкевич).

Читайте також: Підготовка до 1 вересня: в санаторній школі Черкас облаштовують укриття для проведення уроків

Також вивчатимуть твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – М. Гоголя, В. Короленка (за вибором вчителя), твір М. Булгакова "Собаче серце" (твір вивчається за вибором учнів і вчителя).

Ці та інші зміни передбачені відповідними наказами Міністерства освіти і науки України, пояснили у департаменті.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок