Має десятки сортів і мріє про власний – черкащанка 15 років вирощує гібіскуси

Має десятки сортів і мріє про власний – черкащанка 15 років вирощує гібіскуси

Має десятки сортів і мріє про власний – черкащанка 15 років вирощує гібіскуси
. Суспільне: Черкаси

Смілянка Лідія Лифар із дитинства вирощує квіти. Нині в неї понад вісімдесят сортів гібіскусу. А ще жінка планує вивести власний. З чого починалася її колекція та про що мріє вона розповіла Суспільному.

"Sultry Kiss", "Рожевий слон", "Червоне вино", "Літо в раю" і ще близько восьми десятків сортів гібіскусів різних кольорів та відтінків ростуть у саду пані Лідії. Кожен гібіскус, а їх близько пів тисячі, жінка знає "в обличчя" та "поіменно".

"Коли їх стає багато – вони стають меншими. Перші квіти завбільшки як людська голова. Наче соняхи величезні. А ще я їх люблю тому, що вони з родини мальвових, а українці люблять мальви – це наша квітка", – зазначила жінка.

Квітникарка вирощує гібіскуси
Суспільне: Черкаси

Кожна квітка має свій розмір. Аби його дізнатися, господиня робить заміри спеціальною лінійкою. Пояснила, що робить це з цікавості:

"Самій цікаво, якого вони розміру. 25 сантиметрів – це гарна квіточка".

Гібіскуси пані Лідія вирощує вже 15 років. А починалося все з двох сортів.

"У 2008 році у нашої смілянської квітникарочки, її вже немає серед нас, я купила перші два сорти. Я думала, що тільки такий гібіскус є і більше ніяких немає, але коли зрозуміла, що помилялася, то почала шукати і збирати нові сорти всюди, де тільки можна", – розповіла вона.

Квітникарка вирощує гібіскуси
Суспільне: Черкаси

Американські сорти Лідія Лифар замовляє переважно через інтернет. Найбільше цінує флемінгівські.

"У кожного з нас, квітникарів, живе «хом’ячок» усередині, якому мало й мало. Хочеться все більше і більше хочеться цих квітів", – пояснила жінка.

Квіти – це її ліки від депресії та поганого настрою, додала пані Лідія. З ними, з її слів, відпочиває не лише вона, а й люди, які приходять помилуватися ними:

"Гібіскуси не бояться морозу. Вони багаторічні, а ще – дуже гарні. Вони надзвичайно довго квітують. Починають у кінці липня і до перших заморозків. Сусіди задоволені, приходять у гості подивитися".

Квітникарка вирощує гібіскуси
Суспільне: Черкаси

Нині жінка почала працювати над своїм власним сортом.

"Якщо ми беремо насіння, сорт не повторюється. З насіння можна зробити виключно гібрид, але це дуже важка довга праця. Я цьогоріч почала цим займатися – перепилила сорти «Geant Red» і сорт «Серце матері»", – розповіла вона.

Засадити квітами Лідія Лифар мріє кожен куточок України, але, додала, вже після перемоги.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок