Без наявності укриття отримають відмову в експлуатації. Така доля чекає на будинки, при зведенні яких ігноруватимуть нові вимоги будівельних норм. Відповідний закопроєкт вже ухвалила Верховна Рада. Нині він чекає на підпис президента.
Як нині бути компаніям, які почали будівництво, та наскільки кардинально зміняться будівельні норми – з'ясовувало Суспільне.
Новий закон, за словами начальника Управління Державного архітектурно-будівельного контролю міськради Руслана Глазепи, ніяк не вплине на забудовників, які вже почали зводити багатоповерхівки.
"Забудовники, які отримали дозвіл до набрання чинності закону, не мають вносити зміни в проєктну документацію і можуть завершити будівництво в тому вигляді, в якому його починали", – розповів він.
Нині управління чекає роз’яснень від Міністерства регіонального розвитку щодо змін до низки будівельних норм.
"Звичайно, це не може бути тільки бомбосховище. Будуть використовувати і приміщення подвійного призначення: паркінги, приміщення громадського призначення на перших поверхах. Будуть зміни в проєктуванні, і їх можна буде використовувати з метою цивільного захисту", – пояснив посадовець.
Черкащанка Яна підбирає варіанти майбутнього житла. Купити його планує в найближчому майбутньому.
"Від початку зупинилися на новобудові, тому що квартири, які вже жилі, в такому стані, що там треба змінити комунікації, світло, стіни обдерти. Зробити все з нуля, як у новобудові", – розповіла вона.
Наявність укриття чи паркінгу, який можна було б використати під нього, – важливий аргумент від забудовника під час купівлі, додала Яна:
"Коли раніше дивилися квартири в новобудові, то взагалі не думали ні про підвали чи укриття, тому що не було необхідності. Але зараз думаємо, що добре, що не обрали будинок, в якому немає підвалу. Це все-таки безпека".
В одному з житлових комплексів укриття передбачили ще на етапі проєктування, розповів директор ЖК Руслан Хомідов:
"Зробили підвальні секції, де є санвузли, а цокольний поверх утеплили екструдованим пінопластом, який сприяє тому, щоб не виникав конденсат, тому всередині вони сухі".
Нині звели одну секцію. З іншою не поспішають, зазначив забудовник – хочуть дочекатися офіційних змін до будівельних норм.
"Вони у нас заздалегідь передбачені, але ми хочемо, щоб вони чітко відповідали будівельним нормам та були зручні для людей. Дай Бог, щоб вони не знадобилися", – пояснив він.
На ринок нерухомості такі зміни в законодавстві не вплинуть, розповів директор агентства Олександр Франко. Серед його клієнтів наявністю укриття цікавляться одиниці:
"Прямо мало хто запитує, а коли я кажу, що от є приміщення чи квартира, в якому має бути обладнане укриття, звичайно, люди починають на це звертати увагу. Це ж не треба бігти в інший квартал, а просто спустилися в халатах ввечері і сховалися".
Нині підписати закон має президент України. Лише після двох місяців з дня його ухвалення ці норми будуть втілені в життя, розповів Руслан Глазепа.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України
Читайте також
- Керівник ОВА розповів, у скількох школах Черкащини можливо облаштувати укриття
- Школа без школярів: як працюватимуть черкаські освітні заклади без укриттів
- Підготовка до 1 вересня: в санаторній школі Черкас облаштовують укриття для проведення уроків