Готуються до очного навчання: як в одному з університетів Черкас облаштовують укриття

Готуються до очного навчання: як в одному з університетів Черкас облаштовують укриття

Готуються до очного навчання: як в одному з університетів Черкас облаштовують укриття
. Суспільне Черкаси

40% укриттів закладів освіти області готові прихистити своїх учнів, студентів та працівників, розповів Суспільному начальник обласного управління цивільного захисту Сергій Озеран. Решта – до навчального року готуються.

Як облаштовують прихистки в Черкаському державному технологічному університеті, дізналося Суспільне.

Навчальний рік планують розпочати за розкладом, прокоментував ректор Олег Григор. Нині ж головна умова – це безпека. ЇЇ намагаються дотримуватися.

У роздягальній закладу про всяк випадок поклали протигази.

"У кожного особисто є протигаз, який повинен знаходитися або при собі, або в кабінеті, або на робочому місці", — пояснив проректор Микола Куницький.

університет
Микола Куницький з протигазом, Валентин Лазуренко поруч. Суспільне Черкаси

Та всі сподіваються, що вони висітимуть і далі, без потреби, зазначив проректор. Втім, до навчального року тут готуються.

"На сьогодні у нас буде п'ять об’єктів, у яких є укриття і можна буде їх використовувати під час повітряної тривоги", — пояснив ректор Олег Григор.

Прихистити зможуть всіх: і студентів, і працівників закладу. Нині ж проводять ремонт: білять стіни, вивозять сміття та створюють чотири підземні навчальні лабораторії.

"Тому, що інженера підготувати без лабораторного обладнання, без його спілкування з приладами неможливо".

Одну із них навчальних лабораторій обладнали ще до повномасштабної війни. Облаштування решти зручностей триває. До укриття завезли палети, вікна знадвору захистили піском та бетоном.

"Сховище розраховане на майже 1 200 людей і нам пощастило, що є в ньому п'ять виходів".

університет
Суспільне Черкаси

Подивитися, чи все роблять, як годиться, до університетського підземелля прийшла комісія. Серед них Мая Тарасенко. Вона очолює відділ охорони праці і як ніхто інший знає, що має бути в укриттях:

"В укритті обов’язково має бути освітлення, аптечка, санвузли, питна вода, а також вода для технічних потреб".

Та головне, за її словами, — це безпека. Утім попри все тут чекають студентів як місцевих, так і з усієї країни, зауважив Олег Григор:

"Зараз студенти дуже очікують очного навчання. І вищу освіту можна дати лише тоді, коли студент буде отримувати в аудиторіях знання".

університет
Суспільне Черкаси

Із семисот шістдесяти шести захисних споруд у школах, університетах та технікумах області готові 306 укриттів, розповів начальник обласного управління цивільного захисту Сергій Озеран:

"В решті закладів проводяться відповідні роботи щодо проведення їх у той стан, який визначений керівними документами".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок