У Черкасах готуються до відновлення навчання в офлайн режимі. Школи запрацюють усі, однак у якому форматі – залежатиме від безпекової ситуації, яка буде в регіоні станом на 1 вересня, пояснила заступниця міського голови Анастасія Чубіна. Попередньо планують, що деякі класи навчатимуться очно, інші – дистанційно.
За словами посадовиці, першого вересня 2022 року школи запрацюють усі, але для різних класів будуть запропоновані різні форми навчання.
Хто вчитиметься на очній формі
"Також багато залежатиме від безпекової ситуації ближче до вересня. Звісно, також будуть враховувати індивідуальні побажання батьків при виборі форми навчання. Наразі ми готуємося до того, що 1, 2, 5 та 11 класи будуть навчатись в офлайн режимі, а всі інші – на дистанційці", – розповіла вона.
Чому саме ці класи будуть навчатись очно, Анастасія Чубіна пояснила так:
"Перший клас – це дітки, яким потрібно адаптуватись у школі, звикнути до нового режиму, розпорядку, колективу. Другі класи – ці діти й так практично весь перший клас провчились вдома, адаптації та соціалізації як такої в них не було. П’яті класи – це діти, які переходять до середньої школи, відповідно, в них змінюється програма навчання, стане більше навчальне навантаження і більша кількість вчителів, тому знову ж таки для адаптації краще очна форма навчання. Одинадцяті класи – випускники, які потребують узагальнення та систематизації знань для того, щоб якомога краще підготуватись до ЗНО та вступу".
Чи є альтернатива?
Якщо батьки не хочуть, щоб їх дитина вчилась очно, то форму навчання, яка їх влаштовуватиме, визначатимуть в індивідуальному порядку, додала заступниця.
"Наразі ми вивчаємо можливість, аби паралельно з очною формою для 1, 2, 5, 11 класів забезпечити і дистанційну. Тож батьки зможуть обирати. Всі учні будуть забезпечені можливістю отримувати освіту", – пояснила вона.
Міністерство освіти та науки надало рекомендації щодо відновлення навчання в очному режимі по всій території України. Проте рішення прийматимуть на місцях, враховуючи всі можливості, зазначила Анастасія Чубіна.
Яка ситуація з укриттями у школах
"Не всі школи за проєктом мають укриття. Є чітко визначений порядок облаштування укриттів у приміщеннях чи будівлях закладів освіти, як споруд цивільного захисту", – пояснила посадовиця.
За її словами, департамент освіти та гуманітарної політики міськради спільно з фахівцями різних служб протягом двох тижнів проводив обстеження усіх шкіл на наявність таких приміщень чи будівель. Після перевірки склали відповідні акти, а будівлі офіційно внесли в перелік споруд подвійного призначення.
Що буде зі школами, у яких немає укриттів?
У деяких черкаських школах згідно проєктів немає приміщень, які б могли використовуватись згідно з усіма нормами як укриття.
"Ці заклади зможуть працювати на базі інших шкіл, які територіально розміщенні поблизу та мають укриття. Тобто діти, які навчатимуться офлайн, ходитимуть зі своїми однокласниками територіально в інше приміщення", – зазначила заступниця.
Чи будуть проводитися навчання для дітей, як правильно поводити себе під час повітряної тривоги?
Такі навчання, за словами Анастасія Чубіної, будуть.
"У нас вже був досвід подібних евакуацій минулого року під час псевдомінувань. Тоді не всі серйозно до цього ставились. Проте зараз не думаю, що хтось буде зволікати з «тривогами». Певною мірою діти вже знають, як реагувати та як себе поводити. Проте вчителі перед початком навчання будуть проводити відповідні практичні заняття для дітей як і куди їм потрібно евакуюватись", – розповіла вона.
Як бути з вчителями, які виїхали за кордон?
Якщо вчитель працює із класом, що навчається дистанційно, він може продовжувати працювати з-за кордону, пояснила Анастасія Чубіна. Вчителі ж, які викладатимуть у класах, які перейдуть на очну форму навчання, мають повернутися до міста.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України