Перейти до основного змісту
Не лише безпечне, а й культурне: в Черкасах створюють артукриття

Не лише безпечне, а й культурне: в Черкасах створюють артукриття

Не лише безпечне, а й культурне: в Черкасах створюють артукриття
. Суспільне Черкаси

Орнаментами з рушників та вишиванок, пташками, а ще гаслами та цитатами з пісень у стилі українського скоропису оздоблюють одне зі сховищ у Черкасах місцеві художниці. Створення артукриття для не лише безпечного, а й культурного перебування, ініціював керівник торгово-розважального центру Олександр Фідель.

Черкаська художниця Ольга Курська розповіла, що для розпису спеціально візерунки не вигадували – брали з готових традиційних орнаментів:

"Ми брали орнаменти з рушників, тому в мене в голові вже є певна система з орнаментів, а саме з квітів. Вони от усі між собою поєднуються, не має такого, що одна особливіша за іншу, вони всі особливі".

артукриття
Суспільне Черкаси

Блакитною та жовтою фарбами розмалювала стіну художниця Анна Веретільник. Вона пояснила, що ці кольори лягли в основу концепту самого оздоблення. Його визначали гуртом.

"Ми вирішили оздобити стіни стрічками, вони ніби з віночка, і ніби шматки стяга. Також ми додали пташок традиційних, нібито вони ластівки, чи то чайки — якась асоціація і з Черкащиною, і з Україною в цілому", — сказала Ольга Курська.

артукриття
Ольга Курська. Суспільне Черкаси

Родзинкою оздоблення сховища майстрині визначили написи на стінах та колонах. Виконані вони особливим шрифтом, розповіла художниця Анастасія Мусатенко:

"«Люди ми тільки тоді, як дуже сильно любимо» — це слова однієї з пісень гурту «Бумбокс», це всі знають. Ми зробили скоропис, а саме каліграфія, тобто писалося щіточкою за один прохід і після того, як було написано чорною фарбою, вже жовтою підкреслювалися основні штрихи, риси і деталі".

Український скоропис став справжнім випробуванням, зауважила художниця, але це дозволило не просто попрактикуватися в каліграфії, а й набути певного досвіду:

"Були свої складнощі, але в першу чергу, було важливо скомпонувати слова так, як вони мають стояти, пошук ескізу, літер. А вже потім зі спокійною душею видихнути і написати".

На пропозицію торговельно-розважального центру долучитися до оздоблення артукриття відгукнулося шість мисткинь. Роботи розпочали місяць тому, а от коли закінчать – не прогнозують, бо приходять сюди, хто коли може.

"Приходимо, оли хочеться привнести щось добре, хороше, поділитися своєю творчістю, тому приходиш сюди і релаксуєш на стінах".

артукриття
Анна Веретільник. Суспільне Черкаси

Ідея створити патріотичну атмосферу для людей в укритті виникла в керівника закладу Олександра Фіделя, коли на початку війни тут під час повітряних тривог збиралося одночасно до трьохсот людей.

"Хотілося якось підіймати патріотичний дух, настрій тих людей, які тут залишилися. Було таке бажання зробити щось щоб якось об’єднати всіх людей".

артукриття
Суспільне Черкаси

За словами пана Олександра, арт укриття, крім безпекової функції, виконуватиме ще й доброчинну. Всі організовані тут мистецькі заходи будуть спрямовані на збір коштів для потреб Збройних Сил України.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок