Черкаські волонтери збирають удвічі менше сухпайків для військовослужбовців, які на передовій. Все через те, що одні продукти нині в дефіциті, а інші значно подорожчали. Про це Суспільному розповіла волонтерка доброчинного фонду Марія Гурна.
Волонтери формують сухпайки для українських захисників, які нині перебувають на передовій. Вони рахують калорії кожного продукту. Пайок обов’язково має бути не лише корисним, а й поживним, розповіла волонтерка Марія Гурна.

"У нас має бути певна кількість калорій: не менше трьох тисяч, щоб бійцю, дорослому чоловікові, цього вистачало на цілий день. М’ясо, каші, овочі, щось солоденьке, – сказала волонтерка.

Сушені фрукти, печиво, батончики та горішки обов'язково входять до набору, розповів волонтер Олексій Гурний. Все це є джерелом швидкої енергії, та й споживати зручно будь-де, сказав чоловік.
"Оякісь маленькі, які можна взяти в рюкзак на якесь бойове завдання і перекусити", – пояснив він.

Окрім цього зазвичай до набору кладуть розчинні супи, хлібці, чай та каву. Усі ці продукти у волонтерському центрі спочатку сортують, а потім формують пайки, розповів Олексій.
"Ми зробили написи, щоб полегшити собі роботу та краще й швидше збирати все для сухпайків", – сказав волонтер.

Нині на тиждень формують до 500 сухпайків, розповіла волонтерка пані Марія. За її словами, на початку повномасштабної війни виходило вдвічі більше. Вона пояснила, що все через зниження активності людей: менше приносять необхідних продуктів і долучаються до збору коштів. Крім того, на кількість наборів суттєво впливають вартість та наявність окремих складників, сказала Марія Гурна.
"Зараз існує дефіцит товарів. Їх важко знайти. Доводиться багато їздити містом, щоб знайти маленькі партії. Ще дуже зросла ціна самого продуктового набору. Якщо на початку він коштував нам 200 – 250 гривень, то зі зростанням цін і збільшенням дефіциту, тепер набір нам обходиться в 350 – 400 гривень на одну людину", – пояснила Марія Гурна.

Зібрані продуктові комплекти для військовослужбовців волонтери центру передають громадській організації "Наш батальйон". Її представники відвозять сухпайки за призначенням на передову, розповів координатор організації Олександр Ткаченко.

"У нас зберігається приблизно дві тисячі готового сухпайка, який ми передаємо хлопцям у бойові точки, де вони використовують його, щоб швидко похарчуватися. Приблизно двічі на тиждень ми відправляємо", – розповів Олександр Ткаченко.
За його словами, відправляють по 200 – 300 сухпайків за раз, залежно від того, куди їх відвозять.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України