Щоб тримати мистецький фронт: черкаська філармонія готується до концертів наживо

Щоб тримати мистецький фронт: черкаська філармонія готується до концертів наживо

Щоб тримати мистецький фронт: черкаська філармонія готується до концертів наживо
. Суспільне Черкаси

Колективи Черкаської обласної філармонії нині грають для переселенців та записують невеликі виступи для соцмереж. Також, за словами директора закладу Юрія Федоряки, артисти готуються до концертів наживо. Який репертуар обирають нині та чи скучили за глядачами вони розповіли Суспільному.

Глядачі зустрічають на вулиці і запитують, коли будуть концерти, розповів художній керівник симфонічного оркестру Олександр Дяченко:

"Всім хочеться працювати, грати гарну музику. Мене зустрічають і запитують, коли концерт".

філармонія
Суспільне Черкаси

Зі слів пана Олександра, для кожного запису репертуар оновлюють.

"Записуємо Гімн України, «Танці» Левка Колодуба – нашого видатного композитора", – пояснив він.

Тридцять років у колективі скрипалька Олена Мельниченко. На думку жінки, попри складну ситуацію музика завжди допомагає підіймати бойовий дух:

"Нас не скорити. Навіть у таких важких обставинах ми здатні зібратися і творити на сцені прекрасне. Наш народ – прекрасний, сильний і мужній. І ми вистоїмо".

філармонія
Суспільне Черкаси

Аби не втрачати навички, репетирував удома самостійно, розповів соліст Черкаського народного хору В’ячеслав Дяченко.

"У багатьох є інструменти вдома – в кого фортепіано, в кого гітара. Тому розучували нові пісні і нові партії. Трохи незвично, тому що ми колектив і звикли працювати гуртом. Разом простіше", – зазначив він.

філармонія
Суспільне Черкаси

Найбільше сумувала за глядачами, розповіла артистка хору Тетяна Ковальська.

"Хотілося дарувати глядачам мистецтво, українську пісню, за яку зараз наші хлопці борються там, на передовій. Вони там стоять не тільки за українську землю, а й за українську культуру, за те, щоб вона жила і процвітала", – пояснила жінка.

За глядачів нині волонтери та працівники закладу. А ще незмінний шанувальник – пан Віктор. Восьмий рік поспіль чоловік не пропускає жодного концерту, а нині – і репетицій. Це, пояснив, його місце спокою:

"Просто розчиняєшся в музиці і все. Сидиш і живеш тут".

філармонія
Суспільне Черкаси

Усі колективи філармонії готові працювати на мистецькому фронті, тому з радістю повертаються до роботи, розповів директор Юрій Федоряка. Зокрема, зазначив він, у планах – провести повноцінний концерт симфонічного оркестру в залі та сольний концерт Черкаського народного хору.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок