У Черкаській медичній академії викладачі проводять заняття з надання домедичної допомоги для усіх, хто не має відповідної освіти, розповіла Суспільному ректорка закладу Інна Губенко.
Курси з рятування життя для всіх охочих діють на базі Черкаської медичної академії. Викладач кафедри хірургії та екстреної медицини Ігор Скалько вважає, що кожен повинен володіти навичками надання першої допомоги. На манекені показав, як переконатися, чи жива травмована людина.

"Ми робимо акцент на тих випадках, які частіше за все призводять до смерті людей. Ми говоримо про стани критичних кровотеч, які найшвидше призводять до смерті людини. Як поводитися в разі поранення черевної порожнини, поранення грудної клітини. Ми розповідаємо людям про всі імпровізовані методи надання домедичної допомоги, коли в людини немає під рукою спеціалізованих медичних засобів, як можна зробити кровоспинний джгут".
Заняття тривають чотири – п'ять годин, розповів директор центру симуляційного навчання Дмитро Пасічник і пояснив, як правильно робити пов'язку:
"Ми робимо пов'язку, яка давить, за допомогою бинта або еластичного бандажа, якщо колір ноги змінився, зник пульс, то ви її перетворили у джгут. Цього не має бути, тому слід трохи послабити".

Фахівець проводив маніпуляції в медичних рукавичках і привертав увагу до того, що їх треба використовувати під час надання меддопомоги.
"Це м'язова пам'ять, якщо я не буду їх зараз надягати, коли навчаюся, і так само наші курсанти, то я забуду їх надягти в екстремальній ситуації. Всі навички ми відпрацьовуємо і в часі, й на реальну силу. Джгут слід накласти правильно", – пояснив Дмитро Пасічник.
Черкащанка Наталія Гордієнко за освітою педагогиня. Вона сказала, що відчувала брак медичних знань, хоча теоретичними володіє:
"У нашій країні воєнний стан, і кожна людина повинна мати якісь навички надання першої допомоги, щоб можна було за потреби надати допомогу собі чи своїм членам родини, а також пересічним громадянам".
300 людей пройшли такі курси домедичної допомоги, розповіла ректорка медичної академії Інна Губенко. За її словами, навчають охочих шість викладачів закладу, яких консультують іноземні фахівці.

"У нас є тренери з Ізраїлю, Америки та інших країн, які надають можливість весь час вдосконалювати практичні вміння і навички нашим тренерам", – сказала ректорка.
За словами Інни Губенко, викладачі співпрацюють з екстреною медичною допомогою України.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України