Викладачі однієї з черкаських музичних шкіл продовжили навчання учнів в умовах воєнного стану. Сприяли цьому і прохання батьків, які через повномасштабну війну вивезли дітей за кордон, але заняття вирішили не припиняти. У школі практикують різні форми навчання, розповіла Суспільному директорка Юлія Темченко.
Учитель гітари Сергій Рябоконь нині разом з усіма учнями вивчають Гімн України. Учень 4 класу Іван Габер розповів, що знайшов нескладну обробку, щоб також навчитися грати Гімн.
За словами викладача, вивченням саме цього твору вирішив поліпшити дітям настрій.
У педагога 19 учнів, з них шестеро виїхали за кордон. З кожним нині займається. Деякі труднощі виникають із найменшими:
"У нас така специфіка, ми ж музиканти. Краще, коли наживо, на інструменті. Дуже важко з маленькими дітками, бо у великих діток є багаж знань якийсь, і постановка апарата, все це сформовано, з цими дітьми набагато легше. А от з маленькими важко, але доводиться так", – прокоментував учитель.
За словами Сергія Рябоконя, з початку повномасштабної війни вони не пропустили жодного заняття.
"Найголовніше, що від цієї ситуації (ред. – війни) треба відволікти дітей, тому що музика дуже допомагає в цьому. Тим більше ми взяли такий репертуар, взяли Гімн, і це настільки надихає. У мене є учні, які займаються сім’ями. Наприклад у Вані сестричка співає: він грає, вона співає. І вже спробували — дует дуже класний", – розповів учитель гітари.
Учень Іван Габер розповів, що його музика відволікає від війни:
"Чесно, музика дуже відволікає від війни та думок про неї. На тиждень у мене по два – три заняття".
Викладачка скрипки Тетяна Тихомірова займається зі своєю ученицею, яка нині перебуває в Німеччині. Педагогиня розповіла, що вже доводилося займатися з учнями онлайн під час карантину, тож такі заняття для них звичні.
"Зв'язок із Європою дуже гарний, уроки проходять, вони нас чують добре, я можу на інструменті показати якісь помилки, які дитина робить. Батьки теж задоволені, що ми все-таки займаємося з дітьми, бо музика відволікає в такий тяжкий час, в час війни", – прокоментувала вона.
Урок сольфеджіо проводила викладачка Ірина Корнеєва. На урок онлайн з’явилися майже всі учні: 11 із 12. Третина дітей виїхала з країни, решта – залишилася, розповіла педагогиня.
"Музика взагалі-то дистанційно – це, щоб ми ноти не забули та щоб ми не забули, що таке сольфеджіо. Тому що диктант важко писати, слуховий аналіз – це основа сольфеджіо, важко писати. Але стараємося. Тому що музика – це розрядка, і будь-який психолог вам скаже, що в такому стані психологічно важкому, діти, якщо займаються чимось, що було в мирному житті, для них – це дуже гарно", – розповіла Ірина Корнеєва.
За словами директорки музичної школи Юлії Темченко, 85% дітей, які займалися в музичній школі до повномасштабної війни, змогли продовжити навчання.
"Дійсно, дистанційне навчання в мистецьких школах – це було складне завдання, але ми випрацювали окреме положення для такої форми. У нас діє і змішана форма навчання, і дистанційна форма навчання, і ми плануємо завершити навчальний рік із загальноосвітніми школами разом 1 червня і таки плануємо провести випускний", – прокоментувала керівниця.
За словами Юлії Темченко, нікого із навчального закладу не відраховуватимуть, очікують на повернення кожного учня.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- У містечку на Черкащині запрацював дитсадок із групами короткотривалого перебування
- Понад дві сотні дітей-переселенців навчаються в школах Сміли на Черкащині