У селі Лебедин закрили терапевтичне відділення. Замість нього діятиме денний стаціонар — це дозволить зекономити до бюджету два з половиною мільйони гривень, розповів Суспільному директор Шполянської лікарні Василь Уманець.
Пацієнтів, які лікувалися у відділені, виписали 14 квітня. Більше приймати нікого не будуть, розповів завідувач відділення Микола Волик.
"Мене два місяці тому викликали в ОТГ і сказали: «Микола Семенович, готуйтеся до розпорядження ОТГ і будемо скорочувати вашу лікарню». Ми вже давно знали, що нас збираються закривати. Фінансування недостатнє, так. Можна було б працювати з фінансуванням тим, що є, що Національна служба здоров’я виділяє", – сказав він.
У відділенні обслуговували два села – це близько п’яти тисяч жителів, а з переселенцями – сім, пояснив лікар:
"Уже надавали допомогу переселенцям. Лікують пневмонії та інші захворювання дітям і дорослим".
Місцевих таке рішення не тішить, адже тепер, з їх слів, доведеться їздити на лікування за 10 кілометрів від села.
Сергій Семеноженко у відділені проходив реабілітацію після складної операції. На думку чоловіка, стаціонар необхідний:
"Я три тижні був на лікуванні. За ці три тижні, що я тут побував, побачив як уночі привозять людей, як вони хапаються за життя".
Тамара Балан розповіла: має проблеми з серцем, тому мусить бути під наглядом лікарів. Жінка не знає, куди йти, якщо відділення закриють:
"У мене приступи вночі. Куди мені діватися? Що мені робити? Я з розуму сходжу. Починається паніка, потім підіймається тиск, проблеми з серцем. Мене в лікарню бувало привозили й серед ночі, і під ранок. Там не розводять руками: що робити, а відразу надають допомогу".
Їздити до районної лікарні не завжди є можливість, пояснила пацієнтка Ксенія.
"Десять кілометрів туди-сюди поїздь – це незручно для хворої людини. Було б дуже добре, якби відділення працювало", – сказала вона.
Із 2014 року відділення входить до складу Шполянської лікарні. Про його закриття почали говорити ще тоді, розповів директор медичного закладу Василь Уманець. Проте пішли назустріч жителям села і зберегли його. Але нині, пояснив лікар, утримувати його не можуть:
"Потрібен фонд заробітної плати на 3 мільйони 485 тисяч. За місяць – 250 тисяч. Працівники терапевтичного відділення Лебедина заробляли у місяць 28 тисяч, 31 тисячу гривень. Для утримання цього штату віддавали кошти з районної лікарні. У зв’язку з тим, що зараз хворих не багато, ми не в змозі утримувати ці відділення".
На базі цього відділення створять денний стаціонар з десятьма ліжками, розповів Василь Петрович:
"Люди там не зможуть перебувати вночі, не буде харчування. Надали допомогу – і додому".
Зі слів медика, хворим, яким потрібна стаціонарна допомога, її будуть надавати у Шполянській лікарні.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- У Черкасах ціни за оренду зросли на 20%: рієлтори про житло для переселенців
- Допомога з Туреччини: у Черкаси надійшла "гуманітарка" з медикаментами