"Як виїжджаємо на виклик, то кажемо Кєші, що він на господарстві". Так про однорічного кота розповів водій однієї із пожежних частин Черкащини Микола Гринько. Тварина живе з ними із тримісячного віку.
За словами Миколи Гринька, найголовніше завдання кота – охороняти частину від мишей.
"Він не тікає. Гукаєш його, а він відгукується і біжить, не йде, а біжить. Він як хазяїн: де схоче, там і спить. Наразі він любить біля котла спати", — розповів пан Микола.

Щоб Кєша був повноцінним членом команди, пошили йому і форму, розповів Микола Гринько. Кіт до форми поки що не звик, бо вона на нього завелика. Коли одягають пошите спорядження, кіт протестує.
"Пошили, тому що всі у формі, а кіт не у формі. Тканину співробітники привезли, а знайомі дівчата пошили", — пояснив пан Микола.

За рік до кота звикли так, що не уявляють без нього і добові чергування:
"Ми вже звикли до нього, тому що, на добових чергуваннях ти наодинці. То як-не-як, а є котик. Гукнув його, навіть поговорив, не сам з собою, а таки з котом же".
Кожен, хто приходить на свою зміну у пожежну частину, приносить Кєші щось смачненьке, зазначив пожежник-водій Євген Лепський. За його словами, у їжі кіт неперебірливий:
"Кєша — це наш найкращий товариш та помічник. Він полюбляє їсти рибу, молоко, а також ми разом з ним несемо чергування цілодобово. Він не вередливий, їсть все, що даємо".

Найбільше Кєша любить погратися, поспати біля плити та поїсти — все, як і справжній кіт, прокоментував начальник пожежної частини Микола Чепчуренко:
"Він, і як член команди, і як хазяїн. Якщо мишку впіймає — приносить, покаже її. Ми йому дякуємо і він пішов далі нею займатись. Я рибки йому приніс, далі буде ковбаска, так само кожний, як іде на роботу, щось несе з дому. Якщо взяти людину, то вона б була дуже задоволена, щоб її так годувати, як його годуємо".

Тварини у пожежній частині сприяють психологічній стійкості людей до роботи та відновленню їхньої працездатності, розповів психолог Руслан Бондаренко:
"Коли є домашній улюбленець у пожежній частині, це сприяє розслабленню: після того, як рятувальники повертаються із події чи пожежі, вони розслабляються. Погратись з котом – це своєрідна релаксація, це зменшує ступінь тривоги чи депресії, також відновлюється працездатність у працівників".

Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України