Лісівники Черкащини засадили триста гектарів лісу. Це майже половина із запланованих 700 гектарів, розповів Суспільному начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
Завершити роботи з лісовідновлення мають до середини квітня.

Висаджували в ґрунт механізовано, трактором. За його кермом Іван Штабрат їздив обережно та повільно, бо на підвісному обладнанні возив двох лісокультурниць.

"Робота з людьми, тим паче на навісному обладнанні, на якому сиділи дві дівчини. Треба було їх акуратно пересадити через кожен пеньок, щоб не кидало, щоб не випало. Коли люді позаду, то підвищена небезпека, і тому стараєшся", – пояснив тракторист Іван Штабрат.
За словами Ольги Березняк, вони четвертий рік працюють в парі. За її словами, час від часу вони міняються місцями, щоб не боліли спини.

"У кожній роботі є свої нюанси, руки трохи побиті. Вісім годин працюємо, мені подобається", – розповіла Ольга Березняк.
Принцип висадки розсади пояснила Людмила Мазур:
"У відро складаємо розсаду, потім в руки беремо та одна за одною кладемо. Отак заводимо і відпускаємо, розсада притискається – і все, посадили", – прокоментувала лісокультурниця.

Поміж сосною висаджували буферні ряди дуба, сказав лісничий Дахнівського лісництва Ігор Козаченко. За його словами, робили так із протипожежною метою: вогонь не так швидко розповсюджується по листяних породах, як по хвойних. А також задля поліпшення стану самого насадження.

"На прикладі цієї ділянки, ми садимо чотири ряди сосни звичайної, один ряд дуба, для того, щоб поліпшити стан насадження. Він стає біологічно стійким і в протипожежних показниках він також більш стійкий", – пояснив лісничий.
На ділянці лісу в Черкаському держлісгоспі працівники засадили 550 сіянців сосни звичайної та дуба червоного. Це – 76 гектарів лісу, розповів головний лісничий Олександр Сидоренко.

"Ми залежні від природних умов. За поточний тиждень виконали половину запланованих робіт, і якщо так буде тривати, і погода дозволить, то за тиждень виконаємо і посадку, і доповнення", – прокоментував Олександр Сидоренко.
Крім температурних умов та вологості ґрунту на приживлюваність майбутніх дерев впливає і використання вологонакопичувачів. 2022 року в обласному лісовому господарстві виростили вісім мільйонів сіянців деревних та чагарникових порід, розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

"2022 року плануємо посадити 700 га нових лісів. Нині посаджено понад 300 га. Для цього в наших розсадниках ми виростили понад вісім мільйонів сіянців різних порід. Попередньо було заготовлено 78 тонн лісового насіння", – розповів він.
Крім сосни та дуба в ліах Черкащини 2022 року висадять модрину, липу, сосну кримську, ясен, ялини, горіх чорний та гледичію.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України