1 211 черкащан вакцинувалися проти коронавірусу бустерною дозою, тобто втретє, розповіла заступниця керівника обласного Управління охорони здоров’я Тетяна Бондар. Суспільне дізнавалося, чи є охочі та що про нововведення кажуть із цього приводу лікарі.
Із 6 січня імунізуватися бустером можуть повнолітні, які пройшли повний курс щеплення.
Черкащанка Олена Бардінова у 2021-му перехворіла на COVID-19 двічі: влітку та восени. Тож лише тепер, у січні 2022-го, зробила перше щеплення, розповіла жінка:
"Не зволікала, із самого початку хотіла вакцинуватися, просто хворіла двічі. Розуміла, що мій організм не готовий до цього. Коли прийшов час, то звичайно. Це необхідна міра для того, щоб вийти із тієї ситуації, у якій ми опинилися".
Зробив бустерне щеплення і пенсіонер Олександр Глухий. Йому 79. Зробити це, розповів, порадили діти.
"Лікарі радять робити, тому і роблю. Донька моя з чоловіком теж будуть вакцинуватися", – зазначив пенсіонер.
Має хронічні захворювання нирок, тож наважилася вакцинуватися втретє, зауважила 57-річна Ірина Вернидуб:
"Кажуть, що попереду нова хвиля епідемії. А при хронічних захворюваннях можуть бути ускладнення від ковіду".
Відтепер бустерне щеплення можуть отримати всі повнолітні, які вакцинувалися двічі і відтоді минуло пів року, пояснила сімейна лікарка Валентина Киркиченко.
"Третю дозу пропонують для того, щоб закріпити імунітет після попередніх", – зауважила вона.
Бустер, додала, вводять трьома вакцинами на вибір:
"Це вакцини на основі РНК: Pfizer або Moderna. Але можемо проводити і вакциною CoronaVac".
Зробити третє щеплення раніше, ніж через пів року, зазначила лікарка, можуть люди з ослабленим імунітетом: ВІЛ-інфіковані, онкохворі та після трансплантацій.
Що відомо
- Наказом Мінохорони здоров’я в Україні запровадили додаткову дозу щеплення від ковіду з 13 грудня, бустерну – для медиків та працівників інтернатів – із 22 грудня, для людей, віком 60+ – із 31 грудня. Із 6 січня 2022-го дозволили бустерну дозу для повнолітніх.
- Додаткова та бустерна доза – різні речі. Бустерна – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується. Додаткову ж вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини (одна для вакцини Janssen/Johnson & Johnson) можуть не дати належного захисту.