"Обернувся я на хату – нема в мене хати": в Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення

"Обернувся я на хату – нема в мене хати": в Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення

Оновлено
"Обернувся я на хату – нема в мене хати": в Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
. Суспільне: Черкаси

У Черкасах під обласною державною адміністрацією мітингують мешканці гуртожитку, що за адресою Чорновола, 164/1. Люди стверджують, що їх примусово виселяють, повідомила власна кореспондентка Суспільного Марина Денисенко.

Ірина Котляренко мешкає в гуртожитку понад 20 років. Нині проживає з донькою та двома онучками-близнятами, яким рік і п'ять місяців.

У Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
Мешканка гуртожитку Ірина Котляренко. Суспільне Черкаси

За її словами, раніше цей гуртожиток належав ПТУ №13, а потім перейшов на баланс Багатопрофільного регіонального центру професійно-технічної освіти. Вона повідомила, що керівництво училища, якому належить гуртожиток, вирішило виселити його мешканців.

"Керівництво училища, якому підпорядковується гуртожиток, вирішило виселити мешканців, зробити ремонт, відкрити хостел. Нас просто виселяють. Ми повинні в добровільному порядку виселитися надвір. Ніхто не дає ніякого альтернативного житла. А як же наше конституційне право на житло?"– розповіла жінка. Вона додала, що в гуртожитку вже три роки не проживають студенти, а лише сімейні люди, сім'ї учасників АТО-ООС, родини працівників поліції, вчителі і медики.

Наталія Дражан працює учителькою, проживає в гуртожитку з сім'єю з 2003 року. Вона повідомила: керівництво гуртожитку не повернуло людям їхні примірники договорів: "Договорів нам не видають на руки. Договори час від часу поновлюють, а цього року ще в березні забрали для продовження, але не повернули. Ми довідки брали, що в нас немає житла в Черкасах".

У Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
Мешканки гуртожитку Ірина Котляренко та Наталія Дражан. Суспільне Черкаси

Люди заявили, що їх незаконно виселяють із помешкань напередодні опалювального сезону.

На сьогодні в гуртожитку проживає 43 людини.

У Черкасах мітингують люди
Мешканці гуртожитку, що за адресою Чорновола, 164/1, мітингують проти виселення. Суспільне: Черкаси

Мітингують у Черкасах
Мешканці гуртожитку, що за адресою Чорновола, 164/1, мітингують проти виселення. Суспільне: Черкаси

До мітингувальників вийшов керівник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. Він повідомив, що мешканців зараз ніхто не збирається виселяти.

У Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
Керівник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський вийшов до мітингувальників. Суспільне Черкаси

"Наскільки мені відомо, вас зараз ніхто виселяти не збирається. Та інформація, яка є в мене: Віктор Григорович Гусак, який веде це питання, заступник голови обласної державної адміністрації, направив своє ініціативне звернення у ДСНС, оскільки це є суб'єкт, який подавав звернення в суд із цього питання, в "Обленерго" і до балансоутримувача про те, щоби зараз ніяких дій щодо рішення не вчиняли. Якщо керівник профільного закладу не буде виконувати вказівки заступника голови адміністрації, він буде застосовувати міри адміністративного впливу", – повідомив керівник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

У Черкасах мешканці гуртожитку мітингують проти виселення
Завідувач черкаського відділення Багатопрофільного регіонального центру професійно-технічної освіти Ярослав Шаповал. Суспільне Черкаси

Завідувач черкаського відділення Багатопрофільного регіонального центру професійно-технічної освіти Ярослав Шаповал поінформував, що цей гуртожиток належить навчальному закладу. Його мешканці подали до суду проти виселення.

"Мешканці подали до суду. Суд першої інстанції програли, суд другої інстанції програли. Це гуртожиток навчального закладу. Але він знаходиться зараз в аварійному стані. Тому і відбуваються ці дії, які ми зараз проводимо. З пожежної безпеки було вказано 50 різних недоліків. Зараз робиться проєктно-кошторисна документація на пожежну сигналізацію. Для проведення ремонтних робіт потрібен час. І це неможливо зробити, коли там проживають мешканці. Будуть виділятися кошти. Ми лише зараз перейшли на обласний бюджет. З міста коштів взагалі не виділялося", – прокоментував представник черкаського відділення Багатопрофільного регіонального центру професійно-технічної освіти Ярослав Шаповал.

Він зазначив, що нині вирішують над питанням, куди переселити людей на час ремонту в гуртожитку: "Деякі люди працюють в інших закладах. У цих закладах також є гуртожитки. Ми звернулися до всіх роботодавців, де вони займаються, для того, щоб вони забрали своїх працівників".

Ярослав Шаповал додав: "Це майно Міністерства освіти. У нас будуть відкриватися нові спеціальності. Нам треба буде поселити туди дітей. Багато сиріт приходить, діти учасників АТО. Їм немає можливості десь жити, тільки тут. А тут живуть мешканці. Цього року багато дітей не змогли навчатися, бо їм не було де жити. За цей рік відкрили 34 нові спеціальності.

Він повідомив: коли наберуть перший курс і якщо будуть вільні кімнати, то їх можна буде здати і повернути людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок