Прикрашали ялинку, оздоблювали будинок мішурою та готували святкову вечерю – черкаська родина Долгоп’ятових готувалася до Різдва. Для них в році цей час особливий, розповів Суспільному голова сімейства Сергій Долгоп’ятов.
Прикрашати ялинку родина Долгоп’ятових почала ще зранку. Цей святковий процес завжди залишають на останній день перед Різдвом, розповіла Ксенія Долгоп’ятова:
"Залишаємо прикрашання, щоб створити таку атмосферу, і трішки настрій тоді змінюється. Налаштовуєшся на різдвяні свята", – зауважила Ксенія.
Жінка додала: із запахом хвої та різнобарв’ям на ялинці з’являється відчуття свята.
"Я вважаю, що весь процес більш вагомий, ніж саме свято, тому ми можемо прикрашати навіть декілька днів", – сказала Ксенія.
У кожного в родині своє завдання та свої різдвяні обов’язки. Мама відповідальна за естетику:
"Беремо і купуємо, щоб урожайний наступний рік був. Ось – ми прикрашаємо".
Голова сімейства Сергій відповідає за купівлю ялинки та гірлянди.
"І ялинка, і гірлянди – за мною", – зауважив чоловік.
Демид відповідальний за звуковий супровід:
"Новий Ісусик – нова дитинка. Буде Святвечір, буде ялинка".
Після того, як прикрасили, беруться готувати святкову вечерю.
"’М'ясо ми запікаємо, потім готується картопля та будь-які салати. Олів’є також. Все є. Ввечері можемо запросити рідню. У нас є багато родичів і сусіди є. В нас ще є така традиція – ми ходимо один до одного, вітаємо, даруємо маленькі подаруночки", – розповіла Ксенія.
Різдвяну порцію отримає також домашній кролик:
"Ми йому зробимо морквину святкову. У нього сіно і морква", – додала жінка.
25 грудня, за григоріанським календарем, Різдво відзначають римська, протестантські та частина автокефальних православних церков. 7 січня святковий день для більшості православних та греко-католиків, розповів Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.
За його словами, дата святкування Різдва Христового у всіх церков однакова. Відмінність полягає в системі літочислення: за григоріанським чи юліанським календарями.
"Римо-католицька церква, десять православних церков святкують Різдво Христове 25 грудня, але п’ять православних церков святкують сьомого січня", – повідомив митрополит.
Він додав: щороку ведуться розмови, аби дату Різдва зробити єдиною. Втім, це непросто.
"Тоді потрібно переносити більшість свят і більшість церковних подій на 13 днів раніше. Ми невпевнені, що більшість парафіян готова. Тому поступово треба вести якусь роботу", – зауважив Владика.
Втім, додав він, є те, що об’єднує людей з усіх церков в ці святкові дні. Це – віра та надія на краще.