Рік тому черкащанка Євгенія Кіркіча народила дитину на клумбі біля обласної лікарні. Її після коронавірусу чоловік власним транспортом привіз до медзакладу, проте двері там були зачинені. Як змінилося життя подружжя після екстремальних пологів та чи планують надалі поповнення — дізналося Суспільне.
Дівчинка Єва, яка народилася під вишнею о п'ятій ранку рік тому, 10 листопада святкує перший День народження. Батьки розповіли, що зовнішністю дитина пішла в тата, а характер успадкувала мамин:
"На папу схожа зовні, кажуть. Дуже спокійна дитина — характером схожа на дружину. Характер найкращий", — розповів Олександр Кіркіча.
У Євгенії та Олександра Кіркічів мали бути партнерські пологи. Та жінка народжувала не в лікарні, а просто неба:
"Ми приїхали до пологового, там просто нікого не було. Тобто, всі лікарі, вся бригада, чергувала з дому. Дружина почала народжувати", — пригадав чоловік.
Згодом лікарка приїхала на допомогу, але першим на руки дитину взяв саме Олександр. Емоції зашкалювали:
"Під’їхала лікар і дала мені простирадло, щоб я міг втримати дитину. Поки вона на декілька секунд відійшла, в цей час я спіймав дитину у свої руки. Це круті відчуття".
Друзі й рідні були в шоковані від того, що трапилося, пригадала Євгенія:
"Казали, що це щось нереально, хоча насправді, на той момент мені здавалося, що так і треба. Ну народила, то й народила на вулиці, що тут такого".
Після народження доньки, подружжя змінило роботу й тепер обидвоє працюють дистанційно. Аби весь вільний час дарувати дитині, додала жінка:
"Я кожен день працюю. Працюю не мало. І мені миша моя допомагає в цьому".
Ситуацію, що трапилося, жінка вважає не випадковою. Історію обіцяє переповідати нащадкам і їй вже кортить розповісти Єві:
"Це в неї буде така родзинка, і вона, коли підросте, буде розповідати своїм діткам", — розповіла Євгенія.
Через ситуацію, що склалася, в обласній лікарні провели службове розслідування, розповіла заступниця меддиректора з акушерсько-гінекологічної допомоги Наталія Лакуста. Вважає, що ситуацію могли попередити, аби породіллю привезли швидкою:
"Коли везе швидка навіть в ковідний шпиталь, повідомляється заранше персонал. Звичайно, після цього випадку, були зроблені відповідні висновки. І була інформація на рівні жіночої консультації, куди звертатися, якщо у вас коронавірус"
За словами медикині, зараз на Черкащині визначено два заклади, які відповідають за пологи ковідних вагітних – це Корсунь-Шевченківська Центральна районна лікарня та Червонослобідська центральна районна лікарня.
Втім батьки образи на медиків не тримають, запевнив Олександр. Поповнення в родині надалі планують, а пологи – знову партнерські.
Повне відео
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також