На Черкащині синоптики прогнозують мороз

На Черкащині синоптики прогнозують мороз

На Черкащині синоптики прогнозують мороз
. Суспільне: Черкаси

За прогнозом синоптиків, найближчим часом керуватиме погодою на Черкащині антициклон із заходу. Температура знизиться, суттєвих опадів не очікується, повідомив Суспільному начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

"8 та 9 листопада на погоду Черкащини впливатиме східна частина антициклону, яка спричинить надходження арктичного повітря. Температура вночі близько 0º, вдень 6-8º тепла", — розповів Віталій Постригань.

Морози слід очікувати 10 та 11 листопада вночі. Температура знизиться до 3-8º морозу. Вдень прогнозують не вище 3-8º тепла. Середньодобова температура прогнозується близько 1º тепла, що відповідає кінцю листопада, додав синоптик.

Однак, 12 листопада синоптична ситуація знову зміниться:

"З південними вітрами на Черкащину надійде тепле повітря: температура підвищиться вночі близько 0º, вдень 5-10º тепла. Звичайно, перехід через +5º у бік зниження з яким пов’язане припинення активної вегетації відбувається 13 листопада. У цьому році є всі умови, що це відбудеться за розкладом", — зауважив синоптик.

Що відомо

  • На початку листопада на території Черкащини панувала аномально тепла погода з нічними 6-9º та денними 15-17º, що відповідало жовтневим нормам, а в окремі дні навіть вересневим, повідомив Віталій Постригань.
  • Температурний фон тримався 10-14º тепла, що на 5-8º вище кліматичної норми.
  • У листопаді температурний фон поступово знижується і наближається до кліматичних строків приходу зими 27 листопада – 3 грудня.
На початок