Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю

Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю

Ексклюзивно
Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю
. Фото: Анна Корнієнко/Суспільне Черкаси

31 жовтня на 197 окрузі на Черкащині відбулись проміжні вибори народного депутата до Верховної ради України. Здобувши голоси понад 15 тисяч черкащан, Віталій Войцехівський переміг у перегонах. Про перші кроки як нардепа та про пріоритети в роботі лідер виборів розповів у інтерв'ю Суспільному.

Віталіє Олександровичу, розкажіть, будь ласка, про себе, хто такий Войцехівський?

Це звичайна людина, яка серед тисяч українців проживає на Черкащині. Зараз я живу у Золотоноші, живу тими ж проблемами, якими живуть прості люди, та стикаюсь із тими ж викликами, які сьогодні є. Я, мабуть, нічим не відрізняюсь від решти людей, хіба лише тим, що очолюю одну з найуспішніших громад України, на мою думку. І, як і всі українці, я хочу, щоб наші люди жили краще.

Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю
Фото: Анна Корнієнко/Суспільне Черкаси

Якою для вас була передвиборча кампанія, що було найважче?

Я б не сказав, що це було щось важке. Робота, якою я займався останні кілька місяців, дуже схожа на ту, яку я робив одинадцять років, тільки розширилась територія. За одинадцять років праці у своєму кабінеті я проводив насправді дуже мало часу: ми зустрічались із людьми у дворах будинків, на кварталах, останнього року, коли громада розширилась, по селах ми зустрічались із людьми й не для того, щоб нас похвалили, а для того, щоб почути, які є проблеми в людей.

Ми їх чули, зрозуміло, що не все вирішували. А ось останні два місяці я зустрічався з людьми в Бобринській громаді, у Каневі, у Черкасах, Мошнах, Яснозір'ї, у Руській Поляні, і щось особливо нового я не почув. Для себе я лише отримав підтвердження, що люди живуть проблемами, які спільні для всіх: дороги, низькі пенсії, соціальна незахищеність, проблеми з правоохоронними органами.

Якісь проблеми ми вже оперативно вирішили, оскільки маємо досвід, але щось ми взяли собі на замітку і я сподіваюсь, що статус народного депутата допоможе в цьому.

Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю
Фото: Анна Корнієнко/Суспільне Черкаси

Ці вибори були лише довиборами, тобто у вас залишається лише два роки, щоб попрацювати у статусі народного депутата. Чи вже вирішили, в якому комітеті будете працювати?

Я себе бачу у Комітеті органів держаної влади та місцевого самоврядування. Це як раз той комітет, який близький мені по духу. Але, я думаю, що будуть розглядатись актуальні питання і в інших комітетах, і мені ніхто не заборонить там брати участь. Тому що проблеми медицини, освіти — з цим стикаються голови громад щоденно і мені здається, що вони можуть бути непоганими експертами при розгляді цих проблем. І, на мою думку, потрібно вносити зміни в реформу освіти та медицини, тому я думаю, що я працюватиму і в цих комітетах. Але в нас розпочалась реформа децентралізації й хто, як не голова громади, знає переваги та недоліки цієї реформи. Тому вважаю, що і тут я можу застосувати свої знання.

Ви вже готові зайти у Верховну Раду з якимись законопроєктами? Поділіться своїми напрацюваннями.

Так, я вважаю, що по реформі децентралізації, спілкуючись зі своїми колегами по громадах, ми розуміємо, що уже необхідно прописати статус префектури, яка має замінити райдержадміністрації, треба прописати статус районної ради, а це, мабуть, зміни в Конституцію треба вносити та розуміти, що ж на сьогодні є районна рада, які в неї є повноваження, чи немає тут дублювання, а вони є. І нині, якщо об'єднана громада має пряме підпорядкування області, то що тоді має робити районна? Це треба допрацьовувати, вже є в мене напрацювання і мені здається, що вони дієві. Якщо напрацювання будуть прийняті, це буде колосальна економія для державного бюджету.

Віталій Войцехівський
Фото: Анна Корнієнко/Суспільне Черкаси

Які ваші перші кроки на посаді нардепа?

Якщо підходити з того, що потрібне нашим людям, то це завершення реформи децентралізації: треба підтримати новостворені громади, бо вони мають багато викликів.

Також звернути увагу на реформу медицини й реформу освіти, що особливо актуально для сільської місцевості, а наш округ переважно розташований у сільській місцевості. Наприклад, нині в медичній реформі чимало суперечностей, бо підходи німецькі, а реалії українські.

Я вважаю, що ми можемо наповнити держбюджет лише через закони, а також ми можемо залучити до його наповнення не лише підприємців, а й тих, кого ми називаємо олігархами.

Які проєкти на території округу ви будете підтримувати та яким чином, враховуючи, що бюджет на 2022 вже сформований, і що зможете зробити для округу як нардеп?

Цією роботою я почав займатися ще у статусі кандидата: я відвідував громади і просив виготовляти проєкти, щоб їх передати на спрямування коштів з фонду соціально-економічного розвитку. Як приклад – це спорткомплекс в селі Піщане Будинок культури в селі Грищинці Бобрицької громади. Сьогодні ми попрацювали та буде за програмою "Велике будівництво" будуватися басейн в Каневі. І таких проєктів я зараз можу назвати десятка два – практично у кожній громаді.

Що, на вашу думку, треба зробити, аби припинити російсько-українську війну на Донбасі? Ваше бачення як парламентаря.

Я думаю, щоб ми могли припинити війну. Ми повинні стати сильними, а сильними ми маємо стати в економічному плані. У нас є агресор на сході, але водночас ми розуміємо, що не дуже нас чекають на Заході: ніхто не говорить про реальні терміни вступу в ЄС, в НАТО, — нас не чекають. Тож, на мою думку, нам потрібно нині робити все, щоб із нами почали рахуватися. Якщо ми наповнимо бюджет, а про способи я уже говорив, то ми не лише на соцвиплати спрямуємо його, він нам потрібен, щоб забезпечити потужну армію. Тоді ми зможемо мати силу і з нами почнуть рахуватися. На сьогодні ми є лише буферна зона, і доки ми будемо в ній, то проблему на сході ми не вирішимо. Але я оптиміст, і я думаю, що мине пару років і ми будемо бачити світло в кінці тунелю, ну дуже не хочеться, щоб гинули наші хлопці на сході, я співчуваю тим людям, які живуть в зоні розмежування. І Крим насправді наш. І я дуже розраховую, що і Донецьк, і Луганськ також будуть нашими.

Ви балотувалися від політсили "Слуга народу", скажіть, чи привітав вас президент Володимир Зеленський з перемогою і яке конкретно завдання він вам поставив?

Я привітання не отримав, але я офіційно поки лише переможець перегонів, а не нардеп. Тож привітання, сподіваюся, будуть ще. А під час нашої зустрічі з Володимиром Олександровичем я міг не лише слухати його, а й висловлювати власну думку, яка не завжди збігалася. Що означає, що наш президент є людиною, яка може чути, і, якщо він чує, то можна вирішувати й проблеми. Я представник від громади, де я живу, і я не збираюся переїжджати в Київ, я житиму в Золотоноші і представлятиму інтереси простих людей.

Віталій Войцехівський про перші кроки нардепа та пріоритети в роботі. Інтерв'ю
Фото: Анна Корнієнко/Суспільне Черкаси

Незабаром ви посядете крісло у Раді, хто замінить вас на посаді голови громади?

Я думаю, що Золотоноша буде успішно розвиватись й без мене як мера, адже не один Войцехівський сьогодні творить в громаді. Я пишаюсь тим, що в місті працює потужна команда, і, коли мені запропонували балотуватись у нардепи, саме оцінили роботу всієї нашої команди.

Тому, якщо є потужна команда, то є і потужний результат. Ну а якщо підійти із юридичної точки зору, то зрозуміло, що на наступний день після того, як я стану народним депутатом, обов'язки почне виконувати секретар міської ради. Це людина досвічена, працює не один рік в органах місцевого самоврядування. А далі вже громада вирішить, хто її має очолити.

Стосовно ситуації в міській раді: чи не буде у депутатів бажання негайно змінити секретаря?

Мені здається, що в таких містах як Золотоноша, політичні баталії нівелюються. Ми живемо проблемами людей. І сьогодні ми вирішили у міській раді, що основна партія, яка є для нашої міської ради, — це партія жителів Золотоноші, або точніше партії Золотоніської громади. Тому, я думаю, проблеми цих людей, з якими вони зіштовхуються щоденно — це і будуть ті питання, які мають вирішувати депутати. Вони не мають думати про якісь політичні забарвлення, треба думати, як не закрити школу, як допомогти конкретній бабусі в селі - це пріоритетні завдання для міської ради. І я вважаю, що депутати й надалі так і будуть працювати.

Відеоверсію інтерв'ю дивіться на нашому YouTube.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок