Немає кворуму: ОВК №197 на Черкащині не відновила свою роботу

Немає кворуму: ОВК №197 на Черкащині не відновила свою роботу

Немає кворуму: ОВК №197 на Черкащині не відновила свою роботу
. Суспільне: Черкаси

Окружна виборча комісія № 197 станом на 12:00 2 листопада не відновила свою роботу. Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

Голова ОВК і члени її від коментарів відмовляються. Як пояснили представники "ОПОРИ" в ОВК, наразі у комісії немає кворуму. Комісія планує продовжити свою роботу близько 13:00.

Немає кворуму: ОВК №197 на Черкащині не відновила свою роботу
Суспільне: Черкаси

У черзі на здавання документів черкащанка з однієї із дільниць. Ім'я не називає. За її словами, чекає, щоб здати протоколи з поміткою "уточнений".

"Спосіб приймання бюлетенів мені не сподобався. Людей тримали у приміщенні всю ніч. Як бюлетені перед виборами отримували, так все відбувалося по списку без затримок і по часу, а вчора ми до ночі тут стояли", — зауважила жінка.

За її словами, з першого разу їм не вдалося здати бюлетені, оскільки не для всіх кандидатів проставили кількість голосів у протоколі. 1-го листопада вони чекали на приймання із 12:00 до шостої вечора.

Немає кворуму: ОВК №197 на Черкащині не відновила свою роботу
Суспільне: Черкаси

За словами аналітикині руху "Чесно" Ірини Латиш, ОВК на початку не поспішала приймати документацію:

"ОВК дуже погано приймала документацію. Деякі люди приїхали ще в день виборів до 12-ї ночі, проте їх не хотіли приймати, щоб отримати виплати добових. Річ у тому, що члени виборчих комісій, секретарі, керівний склад не компетентні, вони не знають законодавства, не вивчають посібники та у них виникають труднощі з оформленням документів. Дуже довго розбиралися з оформленням протоколів", — зауважила Ірина Латиш.

Згодом, за її словами в ОВК не було кворуму, тому люди мерзли на вулиці.

"Членів комісії потрібно було виганяти, щоб вони почали приймати хоча б безпроблемні дільниці. Інші привезли протоколи з порушеннями – в когось менша кількість протоколів, в когось неправильно написано, проблеми з печатками", — розповіла аналітикиня.

Що відомо

  • 1 листопада близько 20:30 ОВК № 197 оголосила технічну "перерву" у своєму безперервному засіданні. Відновити роботу планували об 11:00 - 11:30 2 листопада.
  • За інформацією ОПОРИ ОВК прийняла протоколи та іншу виборчу документацію від 139 із 141 ДВК. Дві комісії із невідомих причин не приїздили ще до окружної комісії.
  • Наразі ОВК має прийняти протокол із позначкою "Уточнений" від 7 ДВК та здійснити перерахунок на 3 дільницях: №710265, №710199, №710882, повідомили в ОПОРІ.
  • Станом на 19:30 ОВК опрацювали понад 92,19% протоколів. Про це повідомили в Центральній виборчій комісії. За попередніми результатами опрацьованих протоколів на Черкащині лідирує кандидат від "Слуги народу" Віталій Войцехівський – 46,82% – 14 022 голосів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок