На виборчих дільницях Черкащини спостерігачі фіксують сторонніх осіб, зокрема нардепів

На виборчих дільницях Черкащини спостерігачі фіксують сторонніх осіб, зокрема нардепів

На виборчих дільницях Черкащини спостерігачі фіксують сторонніх осіб, зокрема нардепів
. Суспільне Черкаси

У день голосування, 31-го жовтня, спостерігачі ОПОРИ зафіксували присутність на виборчих дільницях Черкащини сторонніх осіб, зокрема нардепів. Про це повідомив Суспільному координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

За його словами, на виборчій дільниці №710187 в селі Гладківщина був присутній народний депутат України від політичної партії "Слуга народу" Андрій Клочко. Крім того, на полі його піджака — значок із логотипом партії.

Спостерігачі ОПОРИ фіксують на виборчих дільницях сторонніх осіб, зокрема народних депутатів
Нардепи на дільницях. Фото ОПОРИ

"Попри наявність колізії між законодавством про вибори та статусом народних депутатів, виборчий процес базується на принципі рівності можливостей кандидатів і регулюється нормами саме Закону про вибори народних депутатів як спеціального закону. Відповідно до законодавства, народні депутати України не входять до переліку осіб, які мають право перебувати на виборчій дільниці під час проведення голосування", — пояснив Захар Колісніченко.

Окрім того, як повідомив Захар Колісніченко, в Черкасах на дільниці  №711069 (школа №6) був присутній народний депутат Андрій Стріхарський від партії "Слуга народу".

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на цю дільницю також постійно приходить представниця поліції і дізнається про явку виборців, пояснюючи свої дії тим, що має таке завдання.

Захар Колісніченко пояснив, що поліцейський може перебувати на виборчій дільниці лише на запрошення голови чи заступника голови ДВК. Після вчинення усіх передбачених законом заходів він має залишити приміщення для голосування. У день голосування правоохоронці також можуть перевіряти інформацію в разі надходження повідомлень про можливе замінування приміщень для голосування.

Що відомо

  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях почався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат, 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).
  • Центральна виборча комісія 12 жовтня 2021 року прийняла Постанову №404 Про заходи щодо створення належних умов для безпечної організації та проведення виборів 31 жовтня 2021 року в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідно до неї, щоб проголосувати навіть у червоній зоні виборцям необхідно мати паспорт, маску, антисептик та особисту ручку та дотримуватися дистанції. Якщо виборець почуває себе погано, то він зможе проголосувати в окремій спеціально визначеній для цього кабінці.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок