Лекції й практичні – в режимі онлайн: як навчаються черкаські студенти на "дистанційці"

Лекції й практичні – в режимі онлайн: як навчаються черкаські студенти на "дистанційці"

Лекції й практичні – в режимі онлайн: як навчаються черкаські студенти на "дистанційці"
. Суспільне Черкаси

Лекції й практичні – в режимі онлайн. Із початку тижня студенти Черкаського політехнічного коледжу перейшли на "дистанційку". І таких закладів фахової передвищої освіти в області шість, розповів начальник Управління освіти і науки Валерій Данилевський.

За словами керівника освіти області, нині ще 14 закладів працюють в штатному режимі, один – поєднує різні форми навчання.

У коледжі за партами – жодного студента, всі навчаються у Zoom, розповіла викладачка Ольга Зіміна.

"Ми вже за два з половиною роки якісно підготовлені до дистанційного навчання, але дуже не вистачає очей і живого спілкування зі студентами", – зауважила викладачка.

Як навчаються черкаські студенти на дистанційці
Суспільне Черкаси

Сумує за навчанням в коледжі студент Андрій Онищенко. Хоча, з його слів "дистанційка" має свої переваги:

"Ми маємо можливість встигнути виспатися і встаємо вчасно. Навчатися легше, у нас є доступ до інтернету і ми можемо користуватися ним для виконання як практичних завдань, так і самостійних".

У іншій аудиторії політехнічного коледжу – практика. З камерою в руках викладачі демонструють своїм вихованцям окремі елементи верстату з числовим програмним управлінням. За словами викладача Ігоря Снігура, через те, що доступу до спеціального обладнання і наочних стендів студенти на "дистанційці" не мають, доводиться користуватися ще й віртуальними лабораторіями:

"Використовуємо програму Proteus, яка може моделювати електронні схеми і через дистанційку, нам доводиться вносити свої моделі обладнання, на яких студенти можуть тренуватися, а ми можемо сюди вносити, навіть, певні несправності".

Як навчаються черкаські студенти на дистанційці
Суспільне Черкаси

Повернулися до онлайнової освіти у закладі з 25 жовтня. За словами директора Руслана Красовського, по-перше, такі рекомендації надійшли від МОЗ і місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, по-друге, зважилися на "дистанційку", аби запобігти поширенню інфекції серед викладачів і вихованців:

"На сьогодні п'ятеро студентів хворіють і двоє працівників. Дуже, хотілося б, щоб у нас не було таких цифр, але таке у Черкасах, та й Україні, ".

Керівник додав, щоб онлайн формат не впливав на якість освіти, а вона у закладі технічна, і дистанційно опановувати матеріал складно – за потреби вноситимуть зміни до навчального плану:

"Ми даємо право викладачам чи перенести більш важливу тему, яку важко надати технічно дистанційно, на той період, коли ми працюватимемо очно".

Зі слів начальника Обласного управління освіти і науки Валерія Данилевського, із 21 закладу фахової передвищої освіти, 14 – працюють у звичному режимі, один поєднує різні форми навчання, а шість – перейшли на дистанційку:

". Це також пов’язано із тим, що, можливо, вони хочуть зекономити енергоресурси, оскільки зараз іде активний процес підключення до газопостачання і пільгової ціни на газ. І також в закладі є кілька працівників захворілих і учнів, це пов’язано, щоб розірвати ланцюг захворюваності".

Як навчаються черкаські студенти на дистанційці
Суспільне Черкаси

Зі слів Ольги Зіміної, працювати дистанційно планують до 15-го листопада. Чи доведеться перервати або, навпаки, продовжити онлайн-освіту – залежить від епідемічної ситуації в регіоні і подальших рекомендацій МОН.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок