Сучасниця мамонтів: на Черкащині знайшли рідкісну рослину

Сучасниця мамонтів: на Черкащині знайшли рідкісну рослину

Сучасниця мамонтів: на Черкащині знайшли рідкісну рослину
. Фото Управління лісового господарства Черкащини

У лісовому фонді Кам`янського лісгоспу знайшли три ділянки з рідкісною рослиною, яку дослідники вважають сучасницею мамонтів. Про це розповіла Суспільному речниця Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда.

Сучасник мамонта: на Черкащині знайшли рідкісну рослину
Бруслина карликова. Суспільне Черкаси

Рідкісну рослину – бруслину карликову (бересклет карликовий) знайшли у лісі біля села Пастирське, розповіла Наталія Сегеда.

"Представники Міндовкілля України, Київського еколого-культурного центру та Кам’янського лісгоспу провели експедицію з проєктування заказника для охорони бруслини карликової. Справжньою сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де у великій кількості росте ця рослина", — розповіла речниця.

За словами дослідників, це, можливо, найбільша популяція  рослини в Україні, а, можливо, і в Європі. Бруслину карликову вважають сучасницею мамонта і шерстистого носорога. Вона занесена до Червоної книги України.

"Ця реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно", — розповіли дослідники.

Сучасник мамонта: на Черкащині знайшли рідкісну рослину
Фото Управління лісового господарства Черкащини

"Наразі працівниками лісового господарства проводяться роботи щодо відведення ділянок, де зростає ця рослина", — зазначила Наталія Сегеда.

Речниця додала, що надалі на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок