Щеплення від коронавірусу: як вакцинують в сільській амбулаторії на Черкащині

Щеплення від коронавірусу: як вакцинують в сільській амбулаторії на Черкащині

Щеплення від коронавірусу: як вакцинують в сільській амбулаторії на Черкащині
. Суспільне Черкаси

У Ярошівській амбулаторії, що у Мокрокалигірській громаді, 27 вересня щепили 23 жителів. Розповіла Суспільному головна лікарка закладу Людмила Воїнцева.

За її словами, щепити від коронавірусу тут розпочали тиждень тому, до цього дві медсестри проходили спеціальне навчання.

Зранку до Ярошівської амбулаторії від коронавірусу прийшли щепитися педагоги Новомиргородської загальноосвітньої школи. Учителька початкових класів Лариса Тибенко прийшла на вакцинацію вперше. Після розмови із сімейним лікарем Анатолієм Очеретяним жителька Ярошівки Надія Король отримала другу дозу вакцини від коронавірусу. Зробила це, каже, щоб убезпечити себе і інших від хвороби:

"Звичайно, хвилювалася, але ж все зробили добре, ніяких у мене ускладнень не було після першої, і, думаю, після другої теж все буде добре. Донька в мене перехворіла і внучка, і я вирішила в обов’язковому порядку це зробити".

23 щеплення за день: як вакцинують в сільській амбулаторії на Черкащині
Суспільне Черкаси

Світлана Крижанівська працює листоношею, постійно контактує з людьми. Тому вирішила щепитися:

"Сьогодні чоловік теж щепився. Я хотіла Pfizer, чула, що хороша вакцина і хотіла також нею. Взагалі вагалася, багато начиталася, багато за, багато проти".

Щеплювати від коронавірусу вчилася в обласній лікарні розповідає сімейна медсестра Віталія Мар’ян. У селі щеплюють трьома вакцинами. Місцеві жителі щодо імунізації приходять часто, до медперсоналу звикли:

"Ми збираємо людей по 10-15 залежно від того, яка вакцина. І проводимо щеплення, щоб використати вакцину без розливу, як потрібно. Дуже велика зацікавленість, люди нам довіряють, тому що ми багато років тут працюємо, ми людям роз’яснюємо, що за хвороба, для чого щеплення, наскільки воно захищає".

23 щеплення за день: як вакцинують в сільській амбулаторії на Черкащині
Суспільне Черкаси

Два лікарі та дві медсестри амбулаторії пройшли додаткове навчання для щеплення від коронавірусу, розповідає головна лікарка Людмила Воїнцева. Отримали сертифікати та вакцини:

"Піднялося питання таке, що мобільна бригада, звичайно, забезпечувала нас щепленнями, вони приїжджали, вакцинували, бувають такі випадки, що бригада приїхала, тільки вона поїхала, хтось добігає, що і я хотів. Зараз можна зробити щеплення не лише за попереднім записом, а й просто: проходили повз лікарню, зрозуміли, що вам потрібно щеплення, можете зайти зробити".

За словами головної лікарки, у громаді наразі вакцинувалися близько 34% громадян, тобто близько тисячі людей.

Авторка Ірина Філенко

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок