Кіберполіцейські викрили схему виготовлення підроблених COVID-сертифікатів без проходження вакцинації. На організаторок відкрили кримінальне провадження, розповіла Суспільному речниця Головного управління Нацполіції області Зоя Вовк.
За інформацією речниці, сімейна лікарка спільно зі знайомою пропонували черкащанам отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію від COVID-19 без проходження такої процедури. До електронних реєстрів медпрацівниця вносила дані клієнтів з помилками.
"Схему організувала 32-річна сімейна лікарка разом зі своєю 48-річною знайомою, яка виконувала роль посередниці. Фігурантки у месенджерах пропонували отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації проти коронавірусу. За п'ять тисяч гривень медпрацівниця обіцяла внести відомості про нібито проведену вакцинацію до відповідних електронних реєстрів", — розповіла Зоя Вовк.
Речниця додала, що жінка навмисно робила помилки під час внесення даних клієнтів, тому у застосунку "Дія" медична довідка не генерувалася. Натомість медпрацівниця видавала паперові COVID-сертифікати, які завірювала власною печаткою.
Працівники поліції провели обшуки та вилучили печатки, копії документів та медичних декларацій, банківські картки, мобільні телефони та оформлені COVID-сертифікати.
Наразі правоохоронці встановлюють осіб, які скористалися послугами фігурантів.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неїКримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає до шести років позбавлення воліЦе такий вид покарання, при якому людина повністю ізолюється від суспільства в установах закритого типу з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України