У черкаських садочках впроваджуватимуть нове меню. Основні складові, технологічні карти та нові інгредієнти страв показали учасникам одноденного семінару. Над розробленням сезонних страв працювала пів року, розповіла Суспільному розроблювачка меню Анна Собко.
Аби створити нове меню для черкаських дошкільнят, вона використала матеріали з дев'яти підручників по сучасному харчуванню, розповіла жінка.
Учасники семінару готували ягідну еспуму, овочевий суп з куркою, рулет із морською рибою та соте з овочів.
Помічниця кухаря Анна Філатова готувала еспуму. За її словами, аби зробити таку страву, потрібно три хвилини:
"Подрібнюю персики, вишню, додаю цукрову пудру і яєчний білок, а потім це все збиваю".
Кухарка Віталія Дубовецька зазначила: на семінарі побачила нові техніки збивання та емульгування.
"Думаю, що будь-яке меню можна адаптувати під новітні технології. Час не стоїть на місці, і будь-які способи приготування їжі – це те, що вже існує, просто є різні методи", – зазначила жінка.
Не впевнена чи зможуть приготувати нові страви на старому обладнанні кухарка дитсадка №78 Юлія Мельничук. За її словами, кухня в їхньому закладі не забезпечена міксерами, блендерами, пароконвекторами та паровими шафами. Там звичайні електроплити, духовки і електросковорідка:
"Якщо буде все обладнання, то можна буде його приготувати. Звичайно, дітям буде краще, якщо воно буде на пару приготоване".
Такі зміни у меню для дошкільнят необхідні, зауважила завідувачка дитсадка №39 Анна Бардик:
"Ми не можемо орієнтуватися на те, що було років 50 тому. Тому треба оновлюватися".
Черкащанка Ірина Лещенко прийшла на семінар, аби подивитися, чим годуватимуть її дитину в садочку.
"Як мама, я «за» зміни, тому що наше меню давно застаріло. Тут я бачу, що харчування для моєї дитини буде більш збалансоване. Але чи готова вона до такого, я не впевнена. Тому що багато продуктів, які будуть присутні в меню, вона може скуштувати вперше в дитсадочку. До цього меню треба ще дуже постаратися вдома підготувати її", – зазначила жінка.
В меню оновили не лише технологічні прийоми, а й рецептури страв, розповіла розроблювачка Анна Собко. Відбулися зміни до самої складової меню, вона стала більш розширеною: більше овочів, фруктів, страв з м’яса та птиці.
"Ми ввели страви з індички, морську рибу, багато страв буде з кисломолочного сиру", – зауважила вона.
Зі слів заступниці міського голови Анастасії Чубіної, нині нове меню знаходиться на затвердженні Держпродспоживслужби:
"Це новий порядок харчування, який затверджений Кабінетом Міністрів, і з 1-го січня таке меню буде обов’язковим у всіх садочках. Ми хочемо запустити цей процес раніше. Наші шеф-кухарі спробують працювати на новій сучасній техніці. Ми ставимо перед собою завдання до кінця року оновити техніку на кухнях".
Нині фахівці аналізують осінній раціон, розповіла начальниця міського управління Держспродживслужби Ольга Мізінова. Всі зауваження виписуються і надаються виконавцям. Вони ж своєю чергою вносять свої корективи, якщо не згідні – відстоюють свою думку, якщо згідні, то вносять корективи і знову подають на погодження.
Авторка Тетяна Зозуля
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- У Черкасах поліцейські та рятувальники провели навчання для школярів
- Навчання після оптимізації: у селі на Черкащині закрили школу
- 600 тисяч пацієнтів і 34 тисячі операцій: Черкаська обласна дитяча лікарня святкує ювілей