"Промисловий лов має право на працю", "Рибалка – це професія, а не браконьєрство" - з такими гаслами сьогодні мітингували промислові рибалки на Соборній площі Черкас. Зі слів організатора акції Анатолія Осіпова, їхня мета - отримати дозвіл на промисловий вилов риби у Кременчуцькому водосховищі. Риболови приїхали із двох областей - Київської та Черкаської.

Об 11 годині на Соборну площу Черкас зійшлись рибалки. Серед учасників акції Віктор Буряк. Чоловік займається промисловим виловом 25 років. Торік заплатив 1 мільйон 890 тисяч гривень податків. Говорить, що з початку 2020 року не може рибалити.
Учасник акції Віктор Буряк: "В поточному році мав 22 плав засоби, був 140 тон квоти, на сьогоднішній день мені урізали 40 тон і думаю, що ще заборонять плавзасоби. Ми одержали квоту, я маю право випустить людей на промисловий вилов риби, але нам не підписують дозвільні документи і на сьогодні ми не має права вийти".

Зі слів організатора акції Анатолія Осіпова, начальник рибоохоронного патруля Віктор Іванько не хоче підписувати промисловим рибалкам документи, що дозволяють виходити на воду. Розповідає, які: "Кожному рибалці на кожний човен дається журнал вилову біоресурсі, .який має бути пронумерований рибіснпекцією і такий же журнал у мене прийомки".
Начальник черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько: "Це нада до Держрибагентства, Міністерства екології. І там враховують пропозиції, які є. я сам не можу заборонити, або обмежити. Я звертався до Держрибагенства, щоб в режим на цей рік включили ці заборони".
Мітинг тривав годину. Віктор Іванько сказав, що підпише необхідні документи, якщо вони будуть правильно оформлені. Зі слів організатора заходу Анатолія Осіпова на мітингу було 100 осіб. Таку ж цифру озвучив і старший інспектор поліції комунікації Андрій Дмітріч.
Авторка Дарія Шевченко