Канівську ГЕС ремонтують

Канівську ГЕС ремонтують

Канівську ГЕС ремонтують
.

На Канівській гідроелектростанції переобладнують гідроагрегати - пристрої, які виробляють електроенергію. За словами директора ГЕС Василя Гриня, - це другий етап реконструкції станції. Вартість робіт - 1 мільярд 700 мільйонів гривень. Це кредити двох Європейських банків - інвестиційного і реконструкції та розвитку. На ремонт також залучають власні кошти, додав Василь Гринь.

На Канівській ГЕС триває реконструкція гідроагрегатів

На ГЕС ремонтують гідроагрегат номер 13 - пристрій, який виробляє електрику під водою на глибині 12 метрів. Він один із 24 основних вузлів станції, зазначає головний інженер станції Володимир Пшеничний. За його словами, пристрій нині ремонтують, відновлення звершать першого квітня, а запуск відбудеться у грудні: "Зараз іде підготовка до монтажу укрупненого вузла і збирання гідроагрегата".

На Канівській ГЕС триває реконструкція гідроагрегатів

До цього агрегату приєднають робоче колесо, яке складається із чотирьох лопатей, каже заступник директора з реконструкції Олександр Жорновий: "Воно готове повністю переноситись у монтажний зал і там буде з’єднуватись із валом, ротором, і потім буде переноситись на саму машину".

На Канівській ГЕС триває реконструкція гідроагрегатів

У 12 гідроагрегатах замінюють лопаті. Їх необхідно 4 штуки на кожному. Олександр Жорновий розповідає, чим вони відрізняються від попередніх: "При реконструкції міняється сама форма лопаті геометрична, що дозволяє підвищити КПД турбіни до 98 %".

Зі слів директора Канівської ГЕС Василя Гриня заміна обладнання у цих гідроагрегатах збільшить потужність станції: "Станція мала установлену потужність 444 мегават, ми збільшили установлену потужність на 42 мегавати, після завершення реконструкції буде збільшена потужність на 84 мегават".

Василь Гринь додав, що зараз на станції завершено реконструкцію 12 гідроагрегатів.

На Канівській ГЕС триває реконструкція гідроагрегатів

Ця гідроелектростанція входить до складу приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго", розташована на Дніпрі, розповідає Василь Гринь. 48 років вона виробляє електроенергію для єдиної енегросистеми України. Перша черга реконструкції тривала з 1997 року по 2002. З 2006 розпочато другу за кредитні кошти, додає Василь Гринь.

Зі слів директора установи другий етап реконструкції Канівської гідроелектростанції, завершиться у 2023 році.

Авторка Дарія Шевченко

На початок