Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи

Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи

Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи
.

Встановити світлофор на перехресті вулиць Крилова-Надпільна, де 14-го січня загинув директор школи Юрій Лункін, просять місцеву владу черкасці. Відповідну петицію розмістили на сайті міськради 13-го лютого. Вона зібрала необхідну кількість голосів - 250.

Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи

Черкащанка Наталія Смаглій живе неподалік перехрестя вулиць Крилова-Надпільна. Тут є дорожня розмітка й відповідні дорожні знаки. Щодня, розповідає жінка, разом із донькою переходить у цьому місці дорогу: "Тут машини набирають таку швидкість, що впринципі вони не зможуть загальмувати різко, коли дитина виходить на дорогу, не знаю, чому влада не реагує. Я не розумію, чого чекати, що дитину ще збила автівка".

Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи

Серед тих, хто підтримав петицію про облаштування світлофору, черкащанка Леся Кузьменко. Жінка каже, після ДТП, у якій загинув директор школи Юрій Лункін, думала, що водії будуть проїжджати перехрестя з нижчою швидкістю: "Після цього випадку трагічного вони трішки пригальмовували десь 2-3 неділі, а тепер взагалі неможливо переходити".

Черкасці просять встановити світлофор на перехресті, де загинув директор 19 школи

Наступне перехрестя - вулиць Надпільної та Університетської. У петиції йдеться про те, аби й тут встановили світлофор. Цю ідею підтримує і місцева жителька Наталія Процюк: "Тут дуже багато дітей ходять в школу, я зранку на роботу практично перейти не можу. Ніхто не пропускає, машини їдуть і не думають, що тут пішохідний перехід і треба пропускати прохожих".

Заступниця директора з навчально-виховної роботи школи №19 Юлія Грабова розповідає, просили облаштувати світлофор на цих ділянках дороги кілька років поспіль: "Рада школи разом з Юрієм Миколайовичом вони писали листи, через депутатський корпус робили звернення і у відповідні інстанції. Зі слів Юрія Миколайовича нам відмовляли, що це дорога якогось особливого значення і тут знаєте такий вислів "не положено"".

Речниця управління патрульної поліції області Зоя Вовк, каже аварії, до ДТП з Юрієм Лункіним, на цій ділянці дороги не фіксували: "Це ДТП, яке трапилося із загиблим директором школи Юрієм Лункіним це було єдине ДТП за останні три роки. Тобто згідно статистичних даних, це перехрестя не є небезпечним. Черкащани просять встановити світлофор на перехресті вулиць Благовісної і Крилова, а також Надпільної й Університетської, то якщо брати до уваги ці 2 перехрестя, більш інтенсивний рух пішоходів є на перехресті вулиці Університетської і Надпільної, там є ймовірність встановлення світлофорного об’єкту".

Начальник управління вуличної інфраструктури департаменту житлово-комунального комплексу Черкас Сергій Отрешко, каже: "Для встановлення світлофору одного звернення від громадян не досить, потрібно врахувати й інші фактори: Це кількість транспорту по основній і другорядній дорозі, кількість пішоходів і дорожньо-транспортних пригод мінімум три за рік і таке інше. Згідно нормативів до сьогоднішнього часу встановлення світлофору на цьому перехресті не було необхідним і суперечило вимогам нормативам".

Сергій Отрешко додає: чи облаштують світлофорами перехрестя, в міськраді вирішуватимуть після того, як разом із працівниками поліції проведуть обстеження інтенсивності руху на цих ділянках дороги. Зробити це планують наступного тижня: "Обстеження буде проведено протягом 3-4 днів – це вимога нормативних документів, це недовго. Пропозицію на сесію ми подамо, далі є речі, на які департамент впливати не може – це час розгляду і внесення до бюджету відповідного напрямку фінансування. З моменту, як гроші з’являться в бюджеті, 2 максимум 3 місяці і світлофор може бути встановлений".

Нагадаємо, автопригода, у якій загинув директор черкаської школи Юрій Лункін, сталася ввечері, 14 січня, на перехресті вулиць Крилова–Надпільна у Черкасах. Чоловіка збив водій автомобіля Land Rover. Його підозрюють у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть людини. 24 січня Придніпровський районний суд обрав підозрюваному в аварії Роману Куниці запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 днів.

Авторка Ольга Котляр

На початок