У січні 2020 року сталося 89 ДТП. Про це Суспільному повідомила речниця Управління патрульної поліції у Черкаській області Зоя Вовк. В них травмовано 32 людини, 2 загинуло. Це вдвічі більше, аніж за аналогічний період минулого року, додають у прес-службі Патрульної поліції області. Чому зросла кількість ДТП?
Як приклад, розгляньмо три матеріали, які опублікували журналісти Суспільного початку року:

ЗАГИБЕЛЬ ДИРЕКТОРА 19 ШКОЛИ
Директор 19 школи Юрій Лункін загинув 14 січня цього року. Сталася ДТП на перехресті вулиць Крилова - Надпільна о 18:30. Зі слів речниці патрульної поліції області Зої Вовк, чоловіка, який знаходився на проїзній частині дороги, збив водій автомобіля Land Rover. За цим лінком ви зможете переглянути матеріал наших журналістів.
За фактом цієї аварії відкрили кримінальне провадження. Підозрюваному у справі, водію Роману Куниці Придніпровський районний суд Черкас обрав запобіжний захід – 60 днів домашнього арешту.

ДТП У ЧЕРКАСАХ: ОДИН ЗАГИБЛИЙ, П'ЯТЕРО ТРАВМОВАНО
Ця аварія сталася 10 лютого в районі аеропорту по вулиці Смілянській. Про це Суспільному розповіла речниця обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР Ірина Назарок. Зі слів Ірини Назарок, у цій автопригоді загинув чоловік 45-50 років.

ДІВЧИНКА 4-Х РОКІВ БУЛА ТРАВМОВАНА ВНАСЛІДОК ДТП
Про це 15 лютого повідомила речниця Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ірина Назарок. Аварія сталася о 13.36 поблизу Будинку правосуддя, що по вулиці Гоголя у Черкасах. В автівці перебували батько та його донька. Більше інформації тут.

ЧИ БЕЗПЕЧНІ ЧЕРКАСЬКІ ПЕРЕХРЕСТЯ?
Перехрестя вулиць Смілянської-Гоголя та Хрещатик-Святотроїцької – одні з небезпечних у Черкасах. Про це Суспільному повідомила речниця Управління патрульної поліції у Черкаській області Зоя Вовк. У цьому матеріалі ми запитали думки водіїв та пішоходів із цього приводу.
ЧОМУ ТРАВМУЮТЬСЯ ПІШОХОДИ?
На думку працівника відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції області Олексія Безуглого, це стається через недотримання правил усіма учасниками руху. За інформацією Управління, основні причини аварій – перевищення швидкості, порушення правил проїзду перехресть та пішохідних переходів. Як зазначив Олександр Безуглий, найбільш активний час, коли трапляються ДТП – з 16:00 до 19:00.
ЧИ ДОСТАТНЬО ЗНАНЬ У ДІТЕЙ ЩОДО ПОВЕДІНКИ НА ДОРОЗІ?
Зі слів директора департаменту освіти на гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергія Воронова, в навчальній програмі виокремлені уроки безпеки руху, де учнів навчають поведінці на тротуарах та проїжджій частині (пішохідні переходи, узбіччя і т.ін). Додатково вчителі проводять виховні години, де також приділяють час цій темі. Подібні уроки починаються для дітей ще з дошкільної освіти, додає Сергій Воронов. В Черкаських школах є шкільні офіцери поліції, які працюють з учнями, і розповідають про безпечну поведінку на дорозі.
БАТЬКИ – ПРИКЛАД ПОВЕДІНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ
Робота з батьками – ще одна тема, про яку під час ефіру говорив Сергій Воронов: "В садочках в нас кажуть – треба, в першу чергу, виховувать батьків, а потім батьки виховають своїх дітей. Тому дійсно, я думаю, всі ми є свідками того, що коли ти як водій їдеш, а він (один з батьків – ред.) тягне за собою її (дитину – ред.) в невстановленому місці, хочеться просто зупинитися, кілька гарних слів сказати, бо якщо ідеш сам, то навіщо ти туди дитину тягнеш?".
НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШІ ВУЛИЦІ ЧЕРКАС
Надпільна, Благовісна, Смілянська – це вулиці, де найчастіше стаються ДТП. Олексій Безуглий пояснює – це зумовлено тим, що ці дороги вкриті асфальтобетонним покриттям, і вони відремонтовані відносно нещодавно. Тому на них немає явних дефектів, або спецзасобів для обмеження руху (наприклад "лежачих поліцейських" - ред.), і водії не дотримуються безпечного швидкісного режиму.

МАНЕКЕНИ ДЛЯ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ
Наш матеріал про манекени біля пішохідного переходу (навпроти Черкаської гімназії №9) був підготовлений 22 січня цього року. Ці ростові фігури - спільна ініціатива адміністрації закладу та комунального підприємства "Челуаш". Такі фігурки звертатимуть на себе увагу водіїв і сприятимуть безпеці руху, - говорить завуч гімназії №9 Анатолій Крат.
Директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов каже, що на нього, як на водія, це має вплив, і він пригальмовує. Але працівник відділу безпеки дорожнього руху УПП в Черкаській області Олексій Безуглий зазначає – є ризик того, що водії можуть звикнути, що у визначеному місці стоїть манекен, а не дитина, і не будуть пригальмовувати.
ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ, ЩОБ НЕ СПРИЧИНИТИ/ПОТРАПИТИ В ДТП?
Дотримуватись правил дорожнього руху і бути уважними. Це основна рекомендація. Ніхто не може передбачити, що станеться на дорозі, але якщо не створюєш аварійну ситуацію – ти в неї не потрапляєш.
Запис ефіру "Тема дня" ви можете переглянути тут:
БОНУС
Ви можете відслідковувати статистику ДТП самостійно. За цим лінком є дані від 2017 року і до нині. Інформація представлена в таблиці, де ви зможете за вкладками переглянути статистику.
За матеріалами програми "Тема дня" підготувала Анна Іщенко