У Черкасах зоозахисники та волонтери зібралися перед початком сесії міськради. Люди вимагають, щоб депутати спрямували кошти на стерилізацію тварин, повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.
У руках учасники тримали світлини понівечених тварин. Акцію вирішили провести, аби привернути увагу влади і медіа до проблеми.
Черкащанка Світлана Вевере розповіла, що стерилізація допоможе вирішити проблему з великою кількістю безпритульних котів та собак у місті:
"Моя донька волонтерить і ми часто спілкуємося з людьми, які допомагають тваринам, які потрапили у біду: чи то під колеса автівки, чи їх викинули попередні господарі й вони залишилися на вулиці. Тому я вважаю, що влада повинна підтримати зоозахисників і спрямувати кошти на стерилізацію тварин", – зазначила вона.
Зі слів керівниці благодійного фонду "Доброкіт" Яни Тябут, нині вирішенням проблеми вуличних котів займаються лише волонтери:
"Цей тягар нині повністю ліг на плечі волонтерiв. Ресурси зоозахисників не безмежнi i якщо вони припинять допомагати вуличним тваринам, вже за місяць проблема набуде катастрофічних масштабів. Проєкт, який передбачав масову стерилізацію котів торік вирав конкурс проєктів громадського бюджету, проте на його реалізацію досі не спрямували кошти", – повідомила зоозахисниця.
Перетримка та лікування одного кошеняти може вартувати від 500 до тисячі гривень у день, тоді як стерилізувати кішку можна за 300-500 гривень.
"Якби в місті був притулок для котів, було б цю роботу робити легше, тому що таких кошенят довго тримати в клініці ми не можемо. Це дорого. Якщо родина бере тваринку, ми за свій рахунок їх стерилізуємо, обробляємо від паразитів, від блох, щоб передати їх чистенькими і здоровими, аби тільки родина погодилася", – розповіла волонтерка Анна Бровченко.
Керівниця черкаської ветклініки Ольга Абукаре розповіла, що на вулицях міста з кожним роком з'являється все більше безпритульних тварин:
"Вони травмовані і хворі. Для собак у нас у місці хоча б є притулок, тому проблема не така гостра, а от для котів притулку немає. ЖКГ відмовляється їх освоювати кошти на стерилізацію котів. Така ж проблема і з собаками, на їх стерилізацію кошти виділили ще три роки тому, але досі жодну не стерилізували. Тобто, кошти виділяються, але лише на папері, а потім знову повертаються у бюджет".
Зі слів жінки, велику кількість тварин вони стерилізували самостійно завдяки небайдужим та волонтерами, але через те, що кількість тварин збільшується, грошей не вистачає.
Секретар міськради Юрій Тренкін доручив департаменту житлово-комунального комплексу вирішити питання щодо реалізації проекту. Виконувач обов'язків директора департаменту Сергій Отрешко пояснив, чому виникла затримка:
"Для того щоб реалізувати програму, департамент повинен провести відкриті торги на надання послуг із стерилізації. Але стерилізація передбачає утримання від трьох до п'яти діб після стерилізації тварини у притулку. Формально, ми б реалізувати могли, але торги просто не відбулися б через відсутність учасників. Я сумніваюся, що в місті є клініка, у якої би був притулок", – зазначив він.
Що відомо
Проєкт Громадського бюджету "Черкаси – дружнє місто для людей і тварин" переміг у 2020 році та мав бути реалізований цьогоріч. Він передбачав спрямування 1 млн гривень на стерилізацію кішок.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України