Брак техніки і штрафи. Хто вивозитиме великогабарит в Черкасах

Брак техніки і штрафи. Хто вивозитиме великогабарит в Черкасах

Брак техніки і штрафи. Хто вивозитиме великогабарит в Черкасах
. Суспільне Черкаси

Черкащан просять не викидати великогабаритне сміття та повідомляти про порушників, які це роблять. Нині техніки бракує, щоб вчасно забирати всі відходи. Про це Суспільному повідомив юрист "Черкаської служби чистоти" Василь Роговий.

Нині в обласному центрі поруч із контейнерами побутових залишків – стихійні звалища. Поруч із табличкою "Викидати великогабарит заборонено" – стільці, гілля та мішки з ремонтними відходами. За словами пенсіонера Володимира Миргорода, звалище по вулиці Момота смердить та псує вигляд мікрорайону:

"Для габаритного сміття тут раніше стояв контейнер, але два тижні тому його прибрали. Місцеві всеодно накидали купу сміття. Через спеку запах йде дуже неприємний. Це треба прибирати".

Брак техніки і штрафи за викинутий великогабарит. Хто вивозитиме сміття в Черкасах
Суспільне Черкаси

Зі слів черкащанки Ганни, попри відсутність контейнера сміття люди привозять навіть автомобілями:

"Під’їжджають машинами і викидають усе що хочуть. Минулого тижня сміття було стільки, що цілий КамАЗ набрати можна було".

Схожа ситуація і по вулиці Гоголя, де смітник із одягом, ковдрами та банками. Черкащанка Світлана Тарадай, що проживає поруч, щодня виходить на прогулянку з онуком. З її слів, тепер маршрут змінюватиме:

"Тут вже не можна ходити. Біля кожного житлового будинку така ситуація - сміття і сморід. Це жахливо, я не знаю, як воно далі буде".

Брак техніки і штрафи за викинутий великогабарит. Хто вивозитиме сміття в Черкасах
Суспільне Черкаси

Черкащанка Ольга Горкун розповіла, що раніше платила за вивіз сміття, хоч і не користувалася послугою:

"Я два роки постійно платила за вивіз великогабаритного сміття, хоч нічого не викидала. Як же я тепер не можу викинути? Не викидати ж теж не можна".

Нині великогабаритне сміття в місті вивозить комунальне підприємство "Черкаська служба чистоти". Викидати ремонтні відходи, меблі та інший великогабарит поруч із майданчиками заборонено. За словами Василя Рогового, за це передбачено штраф – 1700 гривень.

"Люди зобов’язані замовляти послугу із вивезення великогабариту у будь-якого перевізника, не тільки в Черкаської служби чистоти, а і у будь-якого приватника. Або можуть власними силами вивезти його у спеціальні місця складування – на полігон ТПВ або в інші місця які призначені для цього", – зауважив він.

Брак техніки і штрафи за викинутий великогабарит. Хто вивозитиме сміття в Черкасах
Суспільне Черкаси

Якщо люди хочуть утилізувати відходи, користуючись послугами "Черкаської служби чистоти", то вони мають звернутися на гарячу лінію компанії:

"Вартість вивезення залежить від об’єму. Наприклад, вивезти одну велику шафу буде коштувати приблизно 300 гривень. Були питання в інтернеті: «якщо в мене стілець зламався, що я – буду сплачувати кошти?» Ні, за стілець ніхто не буде сплачувати кошти. Такі питання вирішуватимемо в індивідуальному порядку – заберемо та й вивеземо", – зазначив Василь Роговий.

Крім вищезгаданої служби, великогабарит вивозять ще чотири комунальні підприємства.

"У нас є відповідна техніка на «Челуаші», комунальному комбінаті, Водоканалі, «Теплокомуненерго». Будемо виносити на наступній сесії питання, щодо придбання ще декількох одиниць спецтехніки для вивозу негабаритного сміття. Я вважаю, що місто треба «розбити» на чотири лоти: щось візьме комунальне підприємство, щось візьмуть приватні структури", – повідомив секретар міськради Юрій Тренкін.

Що відомо

  • Із 8 липня великогабаритне сміття вивозять комунальні підприємства Черкас. Раніше цю послугу надавала приватна управлінська компанія «Нова якість». Відповідно до рішення Північного апеляційного господарського суду, вони припинили це робити.
  • Жителі міста, яким потрібно вивезти негабаритне або ремонтне сміття, повинні замовити цю послугу на КП "Черкаська служба чистоти".
  • Складувати негабарит на контейнерних майданчиках Черкас забороняється. Контроль за дотриманням правил благоустрою здійснюватиме управління інспектування та поліція. На порушників чекатиме штраф.
На початок