"Вони починають плавати раніше, ніж ходити": говорить про своїх вихованців акватренерка для немовлят Любов Кожушкіна. До Дня тренера, який відзначають сьогодні, 19 липня, вона розповіла Суспільному як відбуваються заняття та як вони впливають на здоров'я дітей.
У своїй професії пані Любов 15 років. Розповіла, що для неї заняття з малюками – це "поклик долі", а кожна година з ними у воді – нові емоції. За словами тренерки, у віці від трьох місяців головне правило занять – навчання у формі гри. Починаєтьяс кожна зустріч із привітання та вибору іграшок. Після встановлення контакту дитина пірнає у воду.
"Для немовлят і взагалі для дітей найголовніше – це гра. Ми не кажемо дітям, батькам, що ми навчаємо. Ми граємось. Тільки у грі їх можна розвивати", – розповіла тренерка.
Вані один рік і три місяці, із ним тренерка займається рік.
"Ми коли прийшли познайомитися, Вані було два з половиною місяці, він її побачив і відразу почав посміхатися. Ми зрозуміли, що Люба – це наша людина, наша тренерка, бо відразу з’явився контакт", – розповіла мама хлочпика Марія Стародубцева.
За словами тренерки, заняття в басейні допомагають зміцнити здоров’я у перший рік життя дитини:
"Вода є одним із факторів, що допомагає розвивати здоров’я. А різниця температур впливає на загартовування. У воді немає навантаження на опорно-руховий апарат, дитина розвивається без навантажень на суглоби.
Про вибір тренера не пожалкувала і мама хлопчика Марія Стародубцева. На плавання водить сина із трьох місяців. Після занять, додає, бачить прогрес:
"Він почав швидше ходити, повзати. Якщо його ровесники, наприклад, починали повзати десь у 8-9 місяців, то у мене він поповз у п'ять. Ну і спина у нього міцніша, і м’язи".
За роки тренерства навчилася розуміти своїх учнів без слів, адже багато з них ще навіть не вміють говорити, зазначила Любов Кожушкіна:
"Вони не розмовляють, але вони можуть показати, посварити тебе. Вони так само, як і дорослі, дають певні знаки, якими ніби кажуть: "Ні, я не хочу" або "Я сварюся". Тому "заграємо", знаходимо ті моменти, які дитині подобаються".
Головне під час занять – це безперервна взаємодія між мамою і тренеркою. Тоді, каже Любов Кожушкіна, дитина менше вередує та із задоволенням виконує вправи.
Найголовніше для тренера, додала вона, незалежно від того, тренує він дорослого чи дитину, – це не нашкодити і не примушувати, а стимулювати і зацікавлювати.
Скількох учнів навчила плавати – підрахувати не може. Проте, зазначила, пам’ятає кожного свого вихованця, навіть якщо він нині вже дорослий.
Повне відео
Авторка Тетяна Зозуля
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України